Prognoze: ekonomika paātrināsies un inflācija būs zema

Globālā ekonomika demonstrē labāko dinamiku pēdējā laikā un 2018. gadā tā paātrinās savu izaugsmi, apliecina Reuters aptaujātie 500 Āzijas, Eiropas un Amerikas ekonomisti, vienlaikus apliecinot, ka sinhronā izaugsme visā pasaulē nav radījusi nozīmīgu spiedienu uz cenām.

Dažas nozīmīgākās centrobankas – ar nelieliem izņēmumiem – sliecas atteikties no ultramaigās naudas un kredīta politikas. Tomēr inflācija saglabājas zemāka par mērķ līmeņiem un pārsvarā saglabāsies zema arī 2018. gadā.

“Attīstīto valstu centrobanku uzdevumi kļūst aizvien grūtāki. Cīņa ar zemu inflāciju un pieaugošajiem finanšu stabilitātes riskiem prasīs centrobankām ievērot līdzsvaru un vēl niansētāku pieeju inflācijas tārgetēšanai,” komentē Dženeta Henrija, HSBC galvenā ekonomiste.

Aptauja liecina: šogad globālā izaugsme sasniegs 3,5%, kas ir mazāk par SVF nesen koriģēto prognozi. Lai arī konsensusprognoze globālajam IKP 2018. gadā saglabājusies +3,6% līmenī, lielākā daļa respondentu atbildējusi, ka prognozes risks nosveras paaugstinājuma virzienā.

Tikmēr respondenti samazinājuši 2017. gada inflācijas prognozes gandrīz divām trešdaļām valstu. Aptuveni 40% no 134 ekonomistiem, kas atbildēja uz papildjautājumu, teica, ka globālais spiediens uz inflāciju nepaaugstināsies vismaz līdz 2019. gadam, kamēr ceturtdaļa respondentu atbildēja, ka tas diez vai vispār pieaugs. Wells Fargo stratēģis Eriks Nelsons, ka viņa globālās izaugsmes prognozē, kas vispārējos vilcienos atbilst Reuters konsensusam, inflācijas pēkšņs pieaugums ir risks Nr. 1.

“Ja inflācija palielināsies daudz straujāk, nekā mēs sagaidām ASV un citās ekonomikās, un centrobankām nāksies stingrināt naudas un kredīta politiku daudz agresīvāk, nekā mēs patlaban paredzam, tad pastāv zināms šo prognožu samazināšanas risks,” paskaidroja Nelsons.

Lielākais biržu operators piešķir impulsu bitkoinam
Čikāgas CME Group paziņojusi par nodomu līdz gada beigām radīt bitkoina fjučersus. Ja regulatori plānam iedegs zaļo gaismu, virtuālā valūta faktiski tiks atzīta tradicionālu instrumentu finanšu tirgos – tādu pašu kā zelts vai akcijas, ar kurām var tirgoties  un kas tiek pakļautas regulējumam.

CME Group goda priekšsēdētājs Leo Melameds uzskata, ka fjučersu iedarbināšana padarīs iespējamu bitkoinu īso tirdzniecību, kas kriptovalūtai piesaistīs ne vien spekulantus, bet arī vadošos institucionālos investorus.

CME Group ir pasaulē lielākais biržu operators, kura sastāvā ietilpst Čikāgas preču birža (CME), Čikāgas tirdzniecības palāta (CBOT) un Ņujorkas preču birža (NYMEX). Vidējais gada apgrozījums visos CME Group laukumos ir apmēram 3 mljrd kontraktu, tirgošanas apgrozījums svārstās ap $1 kvadriljonu.

Melameds atzinās, ka sākotnēji pret bitkoinu attiecies skeptiski, tomēr tagad saredzot paralēles starp tirgošanos ar kriptovalūtu un valūtas fjučersiem Starptautiskajā valūtas tirgū – šo platformu viņš iedarbināja 1972. gadā, būdams Čikāgas biržas priekšsēdētājs. “Pasaule 1970-ajos tirdzniecību ar valūtām neuzskatīja par pilnvērtīgu finanšu instrumentu,” viņš teica

CME Group nolēmusi radīt bitkoinu fjučersus, “ņemot vērā klientu interesi par augošajiem kriptovalūtu tirgiem,” komentēja grupas ģenerāldirektors Terijs Dafijs. Wall Street Journal atzīmē, ka šādu fjučersu parādīšanās var sekmēt bitkoinos investējošu biržas fondu (ETF) parādīšanos.

Daudzi jauna veida fjučersi, kā zināms, nav pietiekami likvīdi. Džulians Hammars no juridiskās kompānijas Morrison & Foerster akcentē dažus nosacījumus, kas nepieciešami noturīga derivatīvu tirgus izveidei: “Vajag vienlaikus būt komerciālai nepieciešamībai [pēc tiem], pietiekamai cenu volatilitātei un spekulantu interesei.” Treideri norāda, ka pastāv arī citas problēmas, piemēram, informācijas par cenām neviennozīmība – tirgošanās ar bitkoinu notiek daudzās online biržās, kurās tā kurss ir atšķirīgs.

Bez tam kriptobiržās visi spēlē uz bitkoina paaugstināšanos, taču efektīvai tirgus funkcionēšanai vajadzīgi arī “lāči”. Tieši šajā aspektā fjučerss var palīdzēt stabilizēt bitkoina tirdzniecību, kas izceļas ar neticamiem cenu lēcieniem. Daniels Māsterss, Global Advisors direktoru padomes priekšsēdētājs, norāda: “Kad atvērt īsās pozīcijas tirgū kļūst tikpat viegli, kā garās, vislielākais efekts, ko jūs gūsiet – volatilitātes samazināšanās.”

Pasaulē patlaban neeksistē viennozīmīgs viedoklis par kriptovalūtām. Analītiķi uzskata, ka tieši CME Group lēmums sniedzis jaunu impulsu patlaban novērojamajam bitkoina cenu kāpumam.

CME Group ir arī konkurenti. Augustā Čikāgas birža CMOE Global Markets paziņoja par plāniem radīt bitkoinu derivatīvus nākamā gada sākumā. Jūlijā CFTC atļāva startapam LedgerX atvērt laukumu bitkoinu opcijas līgumu tirdzniecībai: 2 nedēļu laikā apgrozījums pārsniedza $2 milj.

Ieguldījumi ETF nākamgad sasniegs rekordus
Nākamgad paātrināsies investoru pāreja no aktīvās pārvaldes fondiem uz ETF fondiem. Goldman Sachs prognozē, ka līdzekļu pieplūde ASV ETF akcijās 2018. gadā pieaugs par trešdaļu. Pēc Goldman Sachs novērtējuma, ETF un investīciju fondi, kas seko indeksiem, patlaban kontrolē apmēram 6% Savienoto Valstu fondu tirgus salīdzinoši ar 3% 2009. gadā. Vienlaikus tie kontrolē 14% no indeksā S&P 500 iekļauto kompāniju akcijām.

Straujā intereses par ETF izaugsme analītiķus dara bažīgus; īpašu uztraukumu raisa apstāklis, kā reaģēs biržu indeksu fondi, kad beigsies zemas volatilitātes un ievērojamas akciju kursu celšanās periods tuvosies beigām.

Eiropas tehnoloģiju giganti
Pievēršoties tehnoloģiju gigantiem, esam ieraduši iztēloties Silīcija ieleju, kas ir diezgan pamatoti: Kalifornija pasaulei devusi tādus digitālos zīmolus kā Facebook, Google, Uber. Vairāk kā puse privāto IKT kompāniju, kuru vērtība sastāda vismaz $1 mljrd, ir bāzētas Savienotajās Valstīs. Un tomēr ASV ir tikai daļa no stāsta par globālajiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

Vislielāko tehnoloģisko kompāniju dzimtene ir Ķīna: ekomercijas gigants Alibaba, meklēšanas mašīna Baidu, dalīšanās platforma Didi Chuxing. Tomēr arī Eiropa izrādījusies ārkārtīgi auglīga augsne IKT uzņēmējiem. Eiropas tehnoloģisko kompāniju, kuru vērtība pārsniedz $1 mljrd, saraksts pa valstīm:

  • Lielbritānija: ASOS, Boohoo, Deliveroo, Scyscanner, Justeat, IHS Markit, Shazam
  • Zviedrija: Avito, Evolution Gaming, King, Klarna, Mojang, Skype, Spotify
  • Vācija: Auto1, Delivery Hero, HelloFresh, Rocket Internet
  • Somija: Supercell, Rovio
  • Francija: BlaBlaCar, Criteo, Vente-privee
  • Nīderlande: Adyen, Takeaway

Līdz šim visaugstāk novērtētā Eiropas kompānija ir Spotify: tās vērtība pietuvojusies $20 mljrd, kas to padara par visaugstāk novērtēto mūzikas straumēšanas servisu pasaulē. Ekskluzīvajā klubā $10+ mljrd bez tam iesoļojusi arī Vācijas ekomercijas firma Zalando, kā arī Spotify skandināvu kaimiņiene Supercell, kas slavena ar tādām spēlēm kā Clash Of Titans; pērn ķīniešu tehnoloģiju grupa iegādājās 84% no kompānijas daļām, to novērtējot $10,2 mljrd apmērā.

Saskaņā ar GP Bullhound pētījumu, Lielbritānija ir gandrīz $50 mljrd vērtas mājas tehnoloģiju kluba $1+ mljrd uzņēmumiem, kas šo zemi padara par Eiropas digitālās revolūcijas centru. Visaugstāk šeit kapitalizētā kompānija ir online mazumtirgotājs ASOS. Lielbritānija kļuvusi par savdabīgu gravitācijas centru IKT uzņēmējiem no Eiropas: 29% Eiropas tehnoloģisko kompāniju dibinātāji ir emigrējuši, no viņiem 60% kā starta vietu savam biznesam izvēlējušies britu zemi. Vairāk kā trešdaļa Eiropas IKT kompāniju dibinātāji ir bāzēti Lielbritānijā. Protams, šos skaitļus mainīs Brexit.

Norvēģijas suverēnais fonds: peļņa 6 ceturkšņus pēc kārtas
Izmantojot labvēlīgu tirgus situāciju, Norvēģijas suverēnais fonds guvis pozitīvu bilanci sesto ceturksni pēc kārtas, jūlijā-septembrī fiksējot peļņu 3,2% apmērā. Akcijās veikto ieguldījumu ienesīgums sasniedza 4,3%, obligācijās – 0,8%.

“Mums šogad bijuši pozitīvi rezultāti visās aktīvu klasēs, bet mūsu akcijās veikto investīciju ienesīgums bijis īpaši augsts,” komentēja Ingve Slingstads, Norges Bank Investment Management izpilddirektors, vienlaikus brīdinot, ka var iestāties sarežģītāks laikposms: “Mums jābūt gataviem fondu tirgu volatilitātei un mēs nevaram sagaidīt šādus ienākumus ik ceturksni.”

Vislielāko pozitīvo ieguldījumu fonda ienesīgumā 3. ceturksnī devušas investīcijas Royal Dutch Shell, Tencent un Apple akcijās; lielākos zaudējumus fondam nesuši ieguldījumi Nestle un General Electric papīros.

Uz 3. ceturkšņa beigām 65,9% fonda līdzekļu bija ieguldīti akcijās, salīdzinājumā ar 65,1% 2. ceturkšņa noslēgumā. Ieguldījumu vērtspapīros ar fiksētu ienākumu īpatsvars samazinājies attiecīgi no 32,4% uz 31,6%. 2,5% naftas fonda līdzekļu joprojām ieguldīti nekustamajā īpašumā.

Norvēģijas suverēnais fonds, kura apjoms kādreiz sasniedza $1 trlj, nokļuvis sabiedrisko diskusiju epicentrā attiecībā uz to, kāds būs tā pārvaldes modelis nākotnē. Norvēģijas valdība patlaban izskata bijušā centrobankas galvas vadītās komitejas piedavājumu atdalīt suverēno fondu no Norges Bank.

Šī ideja tiek aplūkota uzraudzības pastiprināšanas rakursā. Daudzi apgalvo, ka fonds kļuvis pārāk liels un sarežģīts, lai to uzticētu pārvaldīt centrobankai: tai ir pietiekami daudz ekonomistu, taču trūkst pieredzes investīciju menedžēšanā. Savukārt Norges Bank paziņojusi, ka fondam jāpaliek tur, kur tas ir, ja vien tam netiks atļauts vairāk investēt tādos aktīvos kā infrastruktūra un privātais investīciju kapitāls.

Alphabet tīrā peļņa pieaugusi par trešdaļu
Holdinga peļņa un ieņēmumi 3. ceturksnī izrādījās augstāki par tirgus gaidītajiem. Alphabet, Google holdingkompānijas, akciju cena pieauga gandrīz par 3%; kopš gada sākuma holdinga kapitalizācija palielinājusies par 25%, sasniedzot $679,9 mljrd ceturkšņa beigās.

Saskaņā ar kompānijas atskaiti, tās tīrā peļņa jūlijā-septembrī sasniegusi $6,73 mljrd jeb $9,57 uz akciju salīdzinājumā ar $5,06 mljrd jeb $7,25 uz akciju analoģiskā periodā pērn. Holdinga ieņēmumi aizvadītajā ceturksnī pieauguši no $22,4 mljrd uz $27,8 mljrd. Volstrītas analītiķi caurmērā prognozēja Alphabet koriģēto peļņu $8,31 līmenī uz akciju pie $26,9 mljrd lieliem ienākumiem.

Tāpat kā agrāk, gandrīz visi ieņēmumi attiecināmi uz Google. Nodaļas ieņēmumi palielinājušies no $22,2 mljrd uz $27,8 mljrd. Nodaļas operatīvā peļņa no $6,77 mljrd pieaugusi līdz $8,74 mljrd. Citi biznesa novirzieni aizvadītajā ceturksnī holdingam deva tikai $302 mln, lai arī šis rādītājs ir par 53% lielāks, nekā gadu iepriekš.

Alphabet izdevumi jūlijā-septembrī sasniedza gandrīz $20 mljrd salīdzinoši ar $16,7 mljrd tajā pat laikposmā pērn. Tomēr kompānijas naudas līdzekļi un to ekvivalenti ceturkšņa beigās no $86 mljrd pieauguši līdz vairāk kā $100 mljrd.

Kā zināms, 2. ceturksnī holdinga peļņa mazinājās Eiropas Komisijas piemērotā milzu soda dēļ, tomēr rezultāti pārspēja prognozes. Tīrā peļņa saruka no $4,9 mljrd jeb $7 uz akciju gadu iepriekš līdz $3,5 mljrd jeb $5,01 uz akciju pie analītiķu prognozētā līmeņa $4,44 uz akciju. Alphabet ieņēmumi aprīlī-jūnijā sastādīja $26 mljrd pret prognozētajiem $25,6 mljrd.

Tesla nonākusi “ražošanas ellē”
Elektromobiļu ražotājs atskaitījies par $619 mln lieliem zaudējumiem jūlijā-septembrī: šī ir visnegatīvākā ceturkšņa bilance kompānijas vēsturē; pērn šajā pat laika posmā kompānija guva $22 mln lielu peļņu. Tesla zaudējumus skaidroja ar izdevumiem Model 3 ražošanas paplašināšanai un pieprasījuma pēc Model S un Model X segšanai.

Kompānija brīdinājusi, ka iziešana uz 5 tūkst sedanu Model 3 ražošanu mēnesī aizņems vairāk laika, nekā plānots. Tesla bija paredzējusi sasniegt šo līmeni līdz 2017. gada beigām, tomēr tagad paziņojusi, ka šis mērķis visdrīzāk netiks īstenots ātrāk kā 2018. gada 1. ceturkšņa beigās. To noteikušas aizkavēšanās akumulatoru piegādēs, kuru ražošana sākās jūlijā Tesla rūpnīcā Nevadas štatā.

Pateicoties Model X noieta pieaugumam par 36%, elektromobiļu ražotāja ieņēmumi 3. ceturksnī auguši par 30%, sasniedzot $2,98 mljrd; pārspēti ekspertu prognozētie $2,95 mljrd.

Investori Model 3 iziešanas tirgū gaidās pacēla Tesla akciju kursu par vairāk kā 50% kopš šī gada sākuma. Rezultātā elektromobiļu ražotāja tirgus vērtība pārsniedza General Motors kapitalizāciju, lai arī Tesla 13 gadu laikā ne reizi nav uzrādījusi peļņu gada ietvaros un saražo ne vairāk kā 84 tūkst transportlīdzekļu gadā.

Kompānijas vadītājs Īlons Masks bija prognozējis, ka Tesla izlaidīs vairāk kā 1500 Model 3 3. ceturksnī un gada beigās tos ražos vairāk kā 5000 nedēļā un 10 000 nedēļā 2018. gadā. Tomēr oktobra sākumā Tesla investorus nepatīkami pārsteidza, paziņojot par atpalikšanu no plāna rādītajiem. Masks paziņoja, ka kompānija nonākusi “ražošanas ellē”.

Jūlijā-septembrī Tesla izlaida tikai 260 Model 3 eksemplārus; šo auto iepriekš pasūtījuši vairāk kā 500 tūkst klientu. Kompānija atzinusi grūtību pastāvēšanu attiecībā uz ražošanas automatizāciju, par ko agrāk runāja Wall Street Journal avoti.

Total
Francijas naftas un gāzes kompānija informējusi, ka tās tīrā peļņa 3. ceturksnī izaugusi gandrīz par 40% salīdzinājumā ar attiecīgu periodu pērn, pateicoties augstākām Brent markas naftas cenām uz izdevumu samazināšanai. Total tīrā peļņa sastādīja $2,72 mljrd pret $1,95 mljrd analoģiskā 2016. gada laikposmā, savukārt ieņēmumi pieauguši par 15%, sasniedzot $43,04 mljrd.

Kompānija paziņojusi, ka koriģētā tīrā operatīvā peļņa izlūkošanas un ieguves nodaļā pieaugusi par 84%, sasniedzot $1,43 mljrd. Koriģētā tīrā operatīvā peļņa no pārstrādes un naftas un ķīmijas nodaļas bija par 11% augstāka, nekā gadu iepriekš, palielinoties līdz $1,02 mljrd.

Kompānijas priekšsēdētājs Patriks Pujanē apsolījis, ka Total izdevumu samazinājums sastādīs vairāk kā $3,6 mljrd, pārsniedzot šī gada mērķindikatoru.

Lielākā rotaļlietu ražotāja nedienas
Pasaulē ievērojamākā rotaļlietu ražotāja Mattel akcijas noslīdēja lejup pēc kompānijas paziņojuma, ka 4. ceturksnī tā neizmaksās dividendes. Tā vietā Mattel līdzekļus novirza biznesa stiprināšanai, kuram trieciens izrādījās tā lielākā mazumtirdzniecības tīkla Toys “R” Us bankrots. Tiek gaidīts, ka dividenžu neizmaksa Mattel palīdzēs ieekonomēt tikai $50 mln ceturksnī.

Arī bez ziņas par 4. ceturkšņa dividendēm kompānijas situācija ir nepatīkama, jo tās kapitalizācija jau iepriekš samazinājās par ceturtdaļu pēc 3. ceturkšņa atskaites publicēšanas. Mattel apgrozījums jūlijā-septembrī kritās par 13% līdz $1,56 mljrd, kas izrādījās ievērojami zemāk par prognozētajiem $1,81 mljrd. Ienākumus ietekmēja vājš pieprasījums pēc galvenajiem zīmoliem: Barbie, Hot Wheels, Thomas & Friends un Monster High. Kompānija jūlijā-septembrī fiksēja tīros zaudējumus $603 mln apmērā jeb $1,75 uz akciju salīdzinājumā ar $236 milj peļņu attiecīgajā periodā pērn.

Septembrī kompānija Toys “R” Us, viena no lielākajiem rotaļlietu retaileriem Savienotajās Valstīs īpašniece, iesniedza bankrota pieteikumu: patērētājus aizvien vairāk piesaista online tirdzniecības piedāvātās cenas un ērtības. Toys “R” Us paziņojusi, ka visi tās veikali turpina strādāt ierastajā režīmā. Bankrota pieteikuma iesniegšanas brīdī retailera parāds sastādīja $4,9 mljrd. Lielākā daļa Toys “R” Us parāda izveidojās 2005. gadā, kad to izpirka privāto investīciju kompāniju Brain Capital Partners, Kohlberg Kravis Roberts un Vornado Realty Trust konsorcijs par $6,6 mljrd ar kredītlīdzekļu piesaisti.

Toys “R” Us ir lielākais Mattel produkcijas distributors, kas 2016. gadā nodrošināja 11% kompānijas ieņēmumu.

HSBC peļņa palielinājusi par 448%
Lielākās Eiropas bankas peļņa 3. ceturksnī pieaugusi par 448% pret analoģisku periodu pērn. Pirmsnodokļu peļņa jūlijā-septembrī sastādīja $4,62 mljrd salīdzinājumā ar $843 mln gadu iepriekš. Reuters aptaujāto analītiķu vidēji prognozētā peļņa – $4,7 mljrd.

Gadu iepriekš nozīmīgu iespaidu uz šo HSBC indikatoru atstāja vienreizējs zaudējums $1,7 mljrd apmērā pēc Brazīlijas filiāles pārdošanas, kā arī valūtu kursu izmaiņas. Bankas ceturkšņa ieņēmumi kāpuši par 36%, sastādot $12,98 mljrd. HSBC pirmsnodokļu peļņa no operācijām Āzijā julijā-septembrī palielinājās par 10%, sastādot $4 mljrd. “Tajā laikā, kad nenoteiktība attiecībā uz Brexit svarīga visām bankām, vairāk nekā puses peļņas ģenerēšana Āzijā priekš HSBC ir ļoti pozitīva,” paziņojis Martins Smits, East & Partners analītiķis.

Panasonic izaugsmes jomu noteikšana
Japāņu holdings 2. finanšu ceturksnī guvis 6% lielu operatīvo peļņu uz pieaugoša pieprasījuma pēc transporta līdzekļu elektrificēšanas fona. Panasonic turpina realizēt stratēģiju, kas balstās uz izaugsmes jomu, kurās tiks koncentrēti pārvaldes resursi, noteikšanu.

Stratēģiskajā virzienā B2B pabeigta kompānijas AVC Networks restrukturizācija; 1. aprīlī tika izveidota jauna nodaļa Connected Solutions Company. Šim solim jāsekmē jaunas biznesa struktūras, kas tieši orientēta uz klientu vajadzībām, attīstība.

Auto sistēmu un komponenšu segmentā atklāta jauna automobiļu litija jonu akumulatoru ražotne Ķīnas pilsētā Daljanā. Savu jaudu tālākai palielināšanai kompānija pieņēma lēmumu par šādu pašu akumulatoru ražošanu Himedži esošajā fabrikā Pamasonic Liquid Crystal Display. Analoģisku uzņēmumu izveidošanai Japānā, ASV un Ķīnā jāstiprina japāņu korporācijas konkurētspēja globālajā tirgū.

Attīstot dzīvojamo platību būvniecības virzienu, Panasonic jūnijā tendera piedāvājuma ietvaros iegādājusies kompānijas PanaHome vērtspapīrus; 2. oktobrī akciju konsolidācijas rezultātā Panasonic iegādājās visas PanaHome balstiesīgās akcijas.

Saules enerģijas segmentā korporācija pieņēmusi lēmumu paplašināt esošo fotoelektrisko moduļu pārdošanas praksi ar atsevišķu to elementu realizācijas iespējām jau 2018. finanšu gadā.

2018. finanšu gada pirmajā pusē Panasonic panākusi konsolidētā pārdošanas apjoma pieaugumu par 9% salīdzinājumā ar attiecīgu periodu pērn. Realizācija pieaugusi arī ārējos tirgos, galvenokārt uz automobiļu virziena, informatīvo izklaides sistēmu un enerģētikas produktu, tostarp akumulatoru, nozīmīgas noieta palielināšanās rēķina. Pozitīvu iespaidu atstājusi arī kompāniju Ficosa un Zetes pievienošana holdingam, kā arī labvēlīgu valūtas kursu dinamika.

Kopējie korporācijas aktīvi uz 2017. gada 30. septembri pieauguši par ¥300,1 mljrd kopš 2017. gada 31. marta, sasniedzot ¥6283 mljrd.

Francijas valdība samazina klatbūtni Renault aktīvos
Francijas valdība ķērusies pie autoražotāja Renault 4,73% akciju pārdošanas, kā rezultātā valsts līdzdalības kompānijā īpatsvars atgriezīsies pie 15,01% līmeņa, kāds tas bija pirms divarpus gadiem. 2015. gada aprīlī valdība iegādājās tos pašus 4,73% akciju, kurus tagad pārdod

Tolaik valdība paziņoja, ka izmantos savu pieaugušo ietekmi kompānijā, lai virzītu iniciatīvas ilgtermiņa investoru atbalstam: uz balsošanu tika likts priekšlikums atcelt nosacījumu, saskaņā ar kuru akcionāri, kuru rīcībā vērtspapīri ir vairāk kā 2 gadus, automātiski saņem divkāršas balstiesības. Valdība bloķēja priekšlikumu, līdz ar to nosacījums palika spēkā. Tagad Francijas valdības oficiāli pārstāvji paziņojuši, ka izvirzītie mērķi sasniegti.

14 mln akciju pārdošana dos nepieciešamos līdzekļus valsts kasei laikā, kad valdība izjūt problēmas ar budžeta mērķindikatoru sasniegšanu. Šo sķiršanos no vērtspapīriem noteikti labvēlīgi uztvers Renault alianses partnere Nissan, kas negatīvi attiecās pret valdības daļas aktīvos palielināšanos 2015. gadā. Arī pati Renault iestājās pret valsts klātbūtnes pieaugumu aktīvos, jo tas saasināja senos jautājumus par Renault un Nissan savstarpējo akciju pakešu apmaiņu.

Saskaņā ar 1999. gadā noslēgto vienošanos, Renault pieder 43% Nissan akciju, kurai savukārt pieder 15% franču autoražotāja vērtspapīru.

Šī gada pirmajos 6 mēnešos auto alianse Renault-Nissan realizēja 5,268 milj transportlīdzekļu, pirmoreiz vēsturē kļūstot par līderi globālajā tirgū pārdoto automobiļu skaita ziņā.