Nasdaq Baltic sadarbībā ar FinanceEstonia aizvadīja augsta līmeņa starptautisku konferenci ”Baltijas Kapitāla tirgu forums 2016”, kas norisinājās Tallinā 12.maijā. Konference tika veltīta biržas Nasdaq Tallinn 20 gadu jubilejai, sekmējot Baltijas kapitāla tirgus attīstību.

“Finanšu un investīciju pasaule ir attīstījusies un strauji mainās, jo īpaši pēdējos gados. Forums nodrošina platformu reģionālās investīciju vides kapitāla tirgus galvenajiem dalībniekiem, apvienojot spožākos prātus un spēkus kopējo mērķu sasniegšanai – sekmēt mūsu kapitāla tirgu produktīvāku izmantošanu ar visu pozitīvo, ko tas var dot Baltijas valstu ekonomikām un sabiedrībai,” pauda Arminta Saladžienė, Nasdaq Baltic vadītāja.

Šī gada foruma tēmas ietvēra Baltijas kapitāla tirgus attīstības novērtējumu, raugoties no investoru perspektīvas un spriežot, kā veicināt plaša mēroga investēšanas kultūras iedibināšanu un iedzīvotāju aktīvāku iesaistīšanos ekonomikas veidošanā. Eksperti sprieda par Baltijas kapitāla tirgus attīstības perspektīvām un akciju publisko piedāvājumu (IPO) potenciālu. Tika pievērsta uzmanība straujajai finanšu tehnoloģiju izaugsmei un to ietekmei. Foruma dalībnieki – politiķi, investori, akadēmisko aprindu pārstāvji – diskutēja par nacionālo valdību lomu finanšu tirgus attīstībā.

Konferencē piedalījās augsta līmeņa lektori, tostarp Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministrs Kristen Michal, Nasdaq Helsinki prezidents Henrik Husman, Pocopay līdzdibinātājs Linnar Viik, Folksam vadītājs Jens Henriksson, BaltCap vadošais partneris Peeter Saks, bijušais Latvijas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Nasdaq blockchain stratēģijas vadītājs Fredrik Voss, Eiropas politikas pētījumu centra Finanšu tirgu un institūciju vadītājs Diego Valiante, Redgate Capital vecākais partneris Aare Tammemäe, Funderbeam līdzdibinātāja Kaidi Ruusalepp, LHV Pank Institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis un daudzi citi.

Forums pulcēja vairāk nekā 200 kapitāla tirgus profesionāļus, politikas veidotājus, biznesa līderus un investīciju ekspertus no Baltijas reģiona un citām valstīm.

”Baltijas Kapitāla tirgu forums 2016” Tallinā bija jau otrā Nasdaq Baltijas tirgus starptautiskā konference. Pirmā norisinājās Rīgā pirms diviem gadiem.

Pilna pasākuma programma un runātāju saraksts foruma mājaslapā: bcmf2016.com.

Foruma ierakstu vari noskatīties Nasdaq Baltic mājas lapā.
Foruma piezīmes un atskats sociālos medijos #BCMF2016.

Par FinanceEstonia
FinanceEstonia pārstāv Igaunijas finanšu un ar to saistīto profesionālo pakalpojumu nozari. Organizācija atbalsta Igaunijas kapitāla tirgus attīstību un biznesa iespējas, veicinot finanšu sektora starptautisko konkurētspēju, inovācijas un kapitāla pieejamību, kā arī Eiropas iniciatīvas šajā jomā. FinanceEstonia piedalās arī Eiropas finanšu centru apaļā galda sanāksmēs.