22.janvārī svinīgā Baltic Market Awards (BMA) ceremonijā tika paziņoti un apbalvoti Nasdaq Baltic biržās kotētie uzņēmumi ar labākajām investoru attiecībām 2014.gadā. Apbalvošanas ceremonija notika jau devīto gadu pēc kārtas un norisinājās vienlaicīgi Rīgā, Viļņā un Tallinā ar video tilta starpniecību.

Igaunijas ūdensapgādes uzņēmums Tallinna Vesi atzīts par uzvarētāju galvenajā nominācijā „Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs” jau otro gadu pēc kārtas.

Lietuvas valsts uzņēmums Klaipėdos nafta ieguva 1.vietu nominācijā „Lielākais progress gada laikā” un saņēma Nasdaq grupas valdes priekšsēdētāja Boba Greifelda uzaicinājumu svinīgi iezvanīt tirdzniecības sesijas atvēršanas zvanu Nasdaq MarketSite studijā – Ņujorkas Taimskvērā.

Man ir patiess prieks sveikt „Baltic Market Awards” uzvarētājus, laureātus, kā arī pārejos Baltijas biržās kotētos uzņēmumus, kas cenšas nodrošināt pārredzamību un labu sniegumu investoru attiecībās, gūstot arvien lielāku uzticību investoru un finanšu tirgus dalībnieku vidū,” sacīja Arminta Saladžienė, Nasdaq Baltic vadītāja. „Lai uzņēmums mūsdienās būtu ienesīgs, ar investoru un finansējuma piesaisti izaugsmei vien nepietiek – arvien robustākais finanšu tirgus regulējums diktē nepieciešamību parādīt godīgu, atklātu un pastāvīgu dialogu ar investoriem un saprātīgu korporatīvās pārvaldības praksi.

Lietuvas telekomunikāciju uzņēmums TEO LT ierindojās 2.vietā galvenajā nominācijā „Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs”, savukārt Igaunijas celtniecības uzņēmums Merko Ehitus ieguva 3.vietu. Šajā nominācijā Baltijas uzņēmumu TOP 5 ierindojās arī Lietuvas elektrības sadales kompānija LESTO un Igaunijas apģērbu ražotājs Baltika.

SEB Pank no Igaunijas tika atzīta par visaktīvāko biržas biedru Baltijā un saņēma galveno balvu nominācijā „Baltijas biržu Gada biedrs”.

Baltijas uzņēmumu konkurencē jau otro gadu pēc kārtas Ventspils nafta ieguva 1.vietu nominācijā „Labākās investoru interaktīvās attiecības internetā”.

TEO LT uzrādīja labāko rezultātu vēl divās kategorijās: “Labākās investoru attiecības analītiķu novērtējumā” un „Labākais gada pārskats un korporatīvās pārvaldības ziņojums”.

Vidējais rezultāts Baltijā 2014. gadā bija 75.81, par 1.26% vairāk nekā 2013. gadā, un par 49.5% vairāk nekā 2006. gadā, kad tika veikta pirmā BMA vērtēšana. Augstākais rezultāts 2014.gadā Baltijā bija 94.84 no 100.
Kopumā tika izvērtēti 49 Baltijas Oficiālā saraksta un Otrā saraksta uzņēmumi, kuru vidējā tirgus kapitalizācija pārsniedz 10 miljonus EUR, kā arī tās kompānijas, kas dalībai projektā pieteicās pēc savas iniciatīvas. Uzņēmumi tika vērtēti pēc vairāk nekā 160 kritērijiem, jo investoru attiecības ietver gan korporatīvo pārvaldību, gan atbilstību normatīvajai bāzei, īpašu uzmanību pievēršot revīziju un publiski atklātas informācijas precizitātei.

Šogad pirmo reizi Nasdaq Baltic ieviesa jaunu nomināciju – „Vispievilcīgākais uzņēmums Nasdaq Baltic tirgū”. Aptaujā Nasdaq Baltic mājas lapā, kas norisinājās no 6. līdz 13.janvārim, nobalsoja 2076 investori. Visvairāk investoru balsis ieguva un par uzvarētāju šajā nominācijā kļuva uzņēmums Tallinna Vesi.

Ceremonijas ietvaros Nasdaq Riga, Nasdaq Vilnius un Nasdaq Tallinn piešķīra arī īpašas balvas par izcilu ieguldījumu Baltijas vērtspapīru tirgus attīstībā 2014. gadā.

Nasdaq Riga īpašo biržas Gada balvu par ieguldījumu Latvijas korporatīvo obligāciju tirgus attīstībā un investīciju iespēju paplašināšanu privātajiem un institucionālajiem investoriem Baltijas reģionā ieguva Baltikums Bank Korporatīvo finanšu direktors Jānis Dubrovskis.

Nasdaq Vilnius piešķīra balvu kompānijai Invalda LT par lojalitāti Baltijas kapitāla tirgum, ko Invalda LT apliecināja ar lēmumu kotēt tajā trīs jaunus Invalda LT grupas uzņēmumus: INVL Technology, INVL Baltic Real Estate un INVL Baltic Farmland.

Nasdaq Tallinn biržas īpašā balva tika piešķirta FinanceEstonia – organizācijai, kas atbalsta Igaunijas ekonomiku un biznesa iespējas, veicinot finanšu sektora starptautisko konkurētspēju, atbalstot inovācijas un palielinot kapitāla pieejamību.

Ikgadējās „Baltic Market Awards ” ceremonijas ietvaros Nasdaq Baltic biržas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā apbalvoja arī konkursa kārtībā iesniegtos labāko studiju darbu autorus par Baltijas vērtspapīru tirgu. Konkursa mērķis ir rosināt studentu interesi par vietējiem un/vai Baltijas kapitāla tirgiem. Par labāko studiju darbu autoriem žūrija atzina divus uzvarētājus – Laur Samlik un Eglė Aleknevičiūtė – katrs saņēma Nasdaq Baltic diplomu un 1000 eiro prēmiju.

Uzvarētāji „Baltic Market Awards 2014” nominācijās:

„Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs” (TOP 5):
1. Tallinna Vesi
2. TEO LT
3. Merko Ehitus
4. LESTO
5. Baltika

„Lielākais progress gada laikā” (TOP 3):
1. Klaipėdos nafta
2. Rokiškio sūris
3. City Service

„Labākās investoru interaktīvās attiecības internetā” (TOP 3):
1. Ventspils nafta
2. Merko Ehitus
3. Tallinna Vesi

AL1_0114_sm

Daiga Auziņa-Melalksne, biržas “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja un Roberts Kirkups, “Ventspils nafta” valdes priekšsēdētājs / Foto: Aivars Liepiņš

„Labākās investoru attiecības analītiķu novērtējumā” (TOP 3):
1. TEO LT
2. Tallinna Vesi
3. Olainfarm

AL1_0056_sm

Salvis Lapiņš, “Olainfarm” valdes loceklis un Daiga Auziņa-Melalksne, biržas “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja / Foto: Aivars Liepiņš

„Labākais gada pārskats un korporatīvās pārvaldības ziņojums” (TOP 3):
1. TEO LT
2-3. Baltika and Tallinna Vesi

„Baltijas biržu Gada biedrs” (TOP 3):
1. SEB Pank
2. LHV Pank
3. Bankas Finasta

Baltijas uzņēmumu TOP 20 galvenajā nominācijā „Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs”:
1. Tallinna Vesi
2. TEO LT
3. Merko Ehitus
4. LESTO
5. Baltika
6. Invalda.LT
7. PRFoods
8. Olainfarm
9. Lietuvos energijos gamyba
10. Ventspils nafta
11. Olympic Entertainment Group
12. SAF Tehnika
13. Klaipėdos nafta
14. Tallink Gropp
15. Ekspress Grupp
16. Apranga
17. Nordecon
18. Linas Agro Group
19. Harju Elekter
20. Latvijas Gāze

„Vispievilcīgākais uzņēmums Nasdaq Baltic tirgū” (TOP3):
1.Tallinna Vesi
2.Olympic Entertainment Group
3.TEO LT

Baltic Market Awards 2014 ceremonija fotogrāfijās Rīgā, Tallinā un Viļņā.

Par „Baltic Market Awards”
Baltijas biržas organizē un pasniedz „Baltic Market Awards” balvas jau kopš 2006.gada. Baltijas uzņēmumu investoru attiecību vidējais rezultāts 2006.gada vērtējumos bija 50.70. Projekta mērķis ir izcelt Baltijā un nacionālā mērogā labākos sasniegumus investoru attiecībās emitentu vidū, uzlabot vispārējo investoru attiecību standartu kotētajos uzņēmumos, kā arī sniegt tiem individuālu novērtējumu un Nasdaq Baltic konsultācijas. Katra projektā iesaistītā uzņēmuma investoru attiecības tiek vērtētas individuāli pēc vairāk nekā 160 kritērijiem, to skaitā pēc gada pārskatu un starpperiodu pārskatu kvalitātes, uzņēmuma paziņojumiem biržai, uzņēmuma mājas lapas un neatkarīgu ekspertu vērtējuma. Vērtēšanas komitejas locekļu vidū ir akadēmiķi, investori, finanšu analītiķi, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī Nasdaq Baltic pārstāvji. Vērtēšanas komitejas priekšsēdētājs ir korporatīvās pārvaldības eksperts, profesors Geoffrey Mazullo.

Par Nasdaq
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija. Tās pakalpojumi – tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un biržu tehnoloģijas – tiek sniegti sešos kontinentos. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot viņu biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Kā pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, Nasdaq izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 70 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas vairāk nekā 3 500 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija pārsniedz 8.8 triljonus ASV dolāru, ar vairāk nekā 10 000 korporatīvajiem klientiem. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet www.nasdaq.com.

Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing un Nasdaq Broker Services ir zīmola nosaukumi regulētajiem tirgiem, ko pārvalda: Nasdaq OMX Copenhagen A/S, Nasdaq OMX Helsinki Ltd., Nasdaq OMX Iceland hf., Nasdaq OMX Riga, AS, Nasdaq OMX Stockholm AB, Nasdaq OMX Tallinn AS, AB Nasdaq OMX Vilnius, Nasdaq OMX Clearing AB, Nasdaq OMX Broker Services AB. Nasdaq Nordic ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland un Nasdaq Stockholm kopīgo piedāvājumu. Nasdaq Baltic ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet www.nasdaqbaltic.com.

Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.