Prudentia un Nasdaq Riga organizētajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 svinīgajā atklāšanas ceremonijā 15.oktobrī par vērtīgāko Latvijas uzņēmumu atzīts Latvenergo. Tā novērtējums šogad ir 1,3 miljrd. eiro (pirms gada – 1,127 miljrd. eiro). Jau devīto gadu pēc kārtas Prudentia un Nasdaq Riga kopīgi veic Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 izveidi. Šogad ceremonijā, kas notika mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA, pirmo reizi klātesošajiem tika prezentēta arī jaunizveidotā TOP101 mājaslapa www.top101.lv .

Šī gada TOP101 augšgalā nemainīgi savas pozīcijas ir saglabājuši Latvenergo un Swedbank Latvia, savukārt no piektās vietas uz trešo pakāpušies Latvijas valsts meži. Ceturtajā vietā ierindojas Ventspils nafta, bet piektajā Latvijas Dzelzceļš. Topa desmitniekā pirmo reizi iekļuvis kokapstrādes uzņēmums KRONOSPAN Riga.

Aizvadītajā gadā TOP101 uzņēmumu vērtība pieaugusi kopumā par 16%. Jau pēdējos piecus gadus ir saglabājusies tendence uzņēmumu vērtībai pieaugt, taču 2013. gadā pieauguma temps bija ievērojami straujāks. Būtiskāko pieaugumu nozaru griezumā aizvadītajā gadā ir piedzīvojusi pārstrādes rūpniecība, dabas resursu ieguve un finanšu pakalpojumi. Pozitīvas izmaiņas ir vērojamas arī labas korporatīvās pārvaldības principu ievērošanā.

Šogad pirmo reizi apkopots arī Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101, kurā nomināciju „Visvērtīgākais uzņēmums Baltijā” saņēma Swedbank Grupa, kas apvieno Latvijas, Lietuvas un Igaunijas struktūras. Tās novērtējums šogad ir 3,2 miljrd. eiro. Baltijas visvērtīgāko uzņēmumu sveica Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Nasdaq Riga speciālbalvu „Uzņēmums ar lielāko akciju cenas pieaugumu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101” ieguva Valmieras stikla šķiedra, kas Nasdaq Rīgas biržā ir uzrādījusi straujāko akciju cenas pieaugumu pēdējā gada laikā – par 96%. „Uzņēmums ir piedzīvojis strauju izaugsmi, un tam ir ambiciozi nākotnes attīstības plāni. Akciju cenas pieaugums skaidri parādā to, ka investori ir novērtējuši uzņēmuma stratēģisko mērķu sasniegšanu un tā attīstības perspektīvas,” atzina NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Savukārt Prudentia īpašo balvu „Par spēju veiksmīgi realizēt ambiciozu stratēģiju lauksaimniecībā starptautiskā līmenī”, saņēma Agrolats Holding.

“Agrolats Holding pēdējos gados sevi ir pierādījuši kā veiksmīga un pieredzējusi akcionāru un vadības komanda, kas ir dinamiskā attīstībā gan uzsākot un attīstot, gan pārdodot un nostiprinot dažādus lauksaimniecības projektus kā Latvijā tā ārzemēs”, savu izvēli pamatoja Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Ar detalizētiem Latvijas un Baltijas TOPu rezultātiem iespējams iepazīties jaunizveidotajā topa mājaslapā www.top101.lv . Tā paredzēta kā vērtīgs datu ieguves un analīzes instruments jebkuram interesentam. Mājaslapā ir pieejami detalizēti gan šī gada, gan vēsturiskie topa rezultāti, tāpat iespējams iepazīties ar dažādu viedokļu līderu vērtējumu par notiekošo Latvijas un Baltijas uzņēmējdarbības vidē.

Screen Shot 2014-10-15 at 11 49 42.jpg

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu vadītāji kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu un TOP101 veidotājiem Nasdaq Riga un Prudentia Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 svinīgajā atklāšanas ceremonijā 2014.gada 15.oktobrī.

No kreisās: Vitauts Paškausks, Agrolats Holding līdzīpašnieks; Kārlis Krastiņš, Prudentia valdes priekšsēdētājs; Andris Bērziņš, Latvijas Valsts prezidents; Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja; Āris Žīgurs, Latvenergo valdes priekšsēdētājs; Māris Mančinskis, Swedbank valdes priekšsēdētājs; Dainis Šēnbergs, Valmieras stikla šķiedra finanšu direktors un valdes loceklis.

Foto: Mikus Kļaviņš

Informāciju sagatavoja:

Dace Bulte, Nasdaq Riga Korporatīvo komunikāciju vadītāja
+371 67212431
dace.bulte@nasdaq.com