2014. gada 30.janvārī BALTIC MARKET AWARDS 2013 ceremonijā tika godināti NASDAQ OMX Baltijas biržās kotētie uzņēmumi ar labākajām investoru attiecībām un apbalvots Baltijas biržu Gada biedrs. Ceremonijas ietvaros birža NASDAQ OMX Riga piešķīra divas Biržas Gada Balva 2013 ceļojošās statuetes. Ceremonija ar video tilta starpniecību notika jau astoto gadu pēc kārtas vienlaicīgi Rīgā, Viļņā un Tallinā.

 BMA-2014 BMA

 

 

 

 

 

 

 

 

No kreisās: Indars Aščuks, Latvijas Centrālā depozitārija Valdes priekšsēdētājs, Āris Žīgurs, Latvenergo valdes priekšsēdētājs, Roberts Kirkups, Ventspils nafta valdes priekšsēdētājs, Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Baltijas tirgus Biržas pakalpojumu vadītāja,  Kaspars Āboliņš, Valsts kases pārvaldnieks.

Apbalvojums BALTIC MARKET AWARDS 2013 tika pasniegts sešās nominācijās. Šogad kopumā tika izvērtēti NASDAQ OMX Baltijas biržās kotētie 52 uzņēmumi pēc vairāk nekā 160 kritērijiem.
Uzvarētāji sešās nominācijās:

„Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs” (TOP 5):
1. Tallinna Vesi

2. TEO LT
3. Baltika
4. Grindeks
5. Nordecon

„Lielākais progress gada laikā” (TOP 3):
1. Ekspress Grupp

2. Ventspils nafta
3. Merko Ehitus

„Labākās investoru interaktīvās attiecības internetā Baltijas valstīs” (TOP 3):
1. Ventspils nafta

2./3.Grindeks un TEO LT

„Labākās investoru attiecības analītiķu novērtējumā” (TOP 3):
1. TEO LT

2. Olympic Entertainment Group
3. Apranga

„Labākais gada pārskats un korporatīvās pārvaldības ziņojums Baltijas valstīs” (TOP 3):
1. TEO LT

2. Tallinna Vesi
3. Baltika

„Baltijas biržu Gada biedrs” (TOP 3):
1. LHV Pank

2. Bankas Finasta
3. SEB Pank

Ventspils nafta ieguva 1.vietu nominācijā „Labākās investoru interaktīvās attiecības internetā Baltijas valstīs” par spēju pielāgoties pieaugošajām investoru prasībām, nodrošinot ne tikai apjomīgu un kvalitatīvu informācijas daudzumu internetā, bet arī plaši pielietojot dažādus interaktīvus komunikāciju kanālus. Turklāt jau otro gadu pēc kārtas Ventspils nafta ierindojās 2.vietā nominācijā „Lielākais progress gada laikā” visā Baltijā.

“Uzņēmuma vadība pēdējos trīs gadus ir mērķtiecīgi strādājusi, lai uzlabotu sniegumu investoru attiecībās. Caurskatāmība, atvērtība un laba korporatīvā pārvaldība ir investoru uzticības pamatā. Atzinība par labākajām interaktīvajām investoru attiecībām apliecina uzņēmuma apņemšanos veidot attiecības ar investoriem, izmantojot piemērotākos komunikācijas kanālus,” atzina Ventspils nafta valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

„Palielinoties investoru interesei par Baltijas tirgu arvien pieaugoša nozīme ir uzņēmumu spējām reaģēt uz izmaiņām investoru attiecību kultūrā, prasībās pēc kvalitatīvas un savlaicīgas informācijas, spējai rīkoties atbilstoši tirgus tendencēm komunikāciju kanālu izvēlē un aktīvi tos izmantot. Investoru attiecības Baltijā pilnveidojas un kļūst arvien dinamiskākas. Esmu gandarīta, ka Ventspils naftai ir izdevies sasniegt augstāko Baltijas novērtējumu šajā kategorijā,” saka Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Baltijas tirgus Biržas pakalpojumu vadītāja.

Tallinna Vesi pirmo reizi Baltijas uzņēmumu konkurencē saņēma galveno balvu nominācijā „Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs”. NASDAQ OMX grupas vadītājs Bobs Greifelds uzaicināja Tallinna Vesi piedalīties svinīgajā NASDAQ tirdzniecības sesijas noslēguma ceremonijā Ņujorkā un iezvanīt noslēguma zvanu.

TEO LT ierindojās 2.vietā nominācijā „Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs”, savukārt uzņēmums Baltika ieguva 3.vietu. Šajā nominācijā labāko uzņēmumu pieciniekā ierindojās arī Grindeks un Nordecon.

LHV Pank trešo gadu pēc kārtas tika atzīts par visaktīvāko biržas biedru Baltijā un saņēma galveno balvu nominācijā „Baltijas biržu Gada biedrs”.

Ceremonijas ietvaros birža NASDAQ OMX Riga piešķīra biržas Gada balvas. Šogad par īpašu ieguldījumu vērtspapīru tirgus attīstībā birža nolēma piešķirt divas Biržas Gada Balva 2013 ceļojošās statuetes. Viena no šīgada Biržas Gada Balva 2013 tika piešķirta uzņēmumam Latvenergo, savukārt otra Biržas Gada Balva 2013 tika piešķirta Valsts kasei par tās iniciatīvām tirgus attīstībā aizvadītajā gadā.

Par BALTIC MARKET AWARDS
BALTIC MARKET AWARDS balvas Baltijas biržas pasniedz kopš 2006.gada. Projekta mērķis ir izcelt Baltijā un nacionālā mērogā labākos sasniegumus investoru attiecībās emitentu vidū, kā arī motivēt kompānijas pievērst uzmanību investoru attiecībām. Vērtēšanas kritēriji un prasību standarti ik gadu kļūst augstāki, tādēļ kompānijām tiek piedāvātas biržas individuālas konsultācijas. Katra kompānija tiek vērtēta pēc vairāk nekā 160 kritērijiem, to skaitā pēc gada pārskatu un starpperiodu pārskatu kvalitātes, uzņēmuma paziņojumiem biržai, uzņēmuma mājas lapas un neatkarīgu ekspertu vērtējuma. BALTIC MARKET AWARDS vērtēšanas komisijā bija plašsaziņas līdzekļu, akadēmisko aprindu, institucionālo investoru un Baltijas biržu vadības pārstāvji. Papildu informācijai: http://www.nasdaqomxbaltic.com/lv/birzas-informacija/par-mums/baltic-market-awards-2/