Rīga, 23.apr., NOZARE.LV. Metalurģijas uzņēmuma AS “Liepājas metalurgs” akcijas nekad nav izcēlušās ar īpašu likviditāti, tādēļ tikai daži darījumi ar atšķirīgu investoru interesi var būtiski ietekmēt akcijas cenu, skaidro bankas “Finasta” brokeris Sergejs Orlovs.

Negatīvo ziņu fons atstāj iespaidu uz “Liepājas metalurga” akcijām, un investori nesteidzas iegādāties tādu riskantu aktīvu, it īpaši ņemot vērā nesenos notikumus, piemēram, “Ūkio” bankas maksātnespēja, par kuru jau iepriekš liecināja darbības rezultātu pasliktināšanās un baumas par iespējamo valsts iejaukšanos.

Orlovs skaidro, ka daži darījumi ar atšķirīgu investoru interesi var būtiski ietekmēt “Liepājas metalurga” akcijas cenu, piemēram, pirmdien astoņi darījumi par kopējo vērtību 255 lati nogrāva akciju cenu par 86,02%.

Uzņēmuma neskaidrās situācijas dēļ “Liepājas metalurga” akciju cena saglabāsies pietiekami svārstīga, norāda Orlovs.

“Finasta” brokeris atzīst, ka īpaša interese par “Liepājas metalurga” akcijām no bankas “Finasta” klientu puses pašreiz nav novērota, un “Finastas” ieteikums būtu pagaidām atturēties no “Liepājas metalurga” akciju iegādes, kamēr situācija uzņēmumā noskaidrosies.

Kā ziņots, “Liepājas metalurga” akcijas tiek kotētas Baltijas Otrajā sarakstā.

Finanšu grūtībās nonākušais uzņēmums patlaban apturējis pamatražošanu, uzņēmumā notiek štatu samazināšana. Uzņēmums apstiprinājis plānu izmaksu optimizācijai. “Liepājas metalurgs” lūdzis arī valsts atbalstu, aprīlī Valsts kase “Liepājas metalurga” vietā veiks valsts galvotā kredīta pamatsummas maksājumu Itālijas bankai “UniCredit S.p.A”.

 

Publicēta: 23.04.2013 16:35, Airisa Ādamsone, Nozare.lv

nozareLV logo