No šodienas, 2012. gada 12.aprīļa, banka “Finasta” nodrošinās likviditāti AS “Olainfarm” akcijām NASDAQ OMX Baltijas biržas Oficiālajā sarakstā. AS “Olainfarm” šobrīd ir vienīgais Latvijas uzņēmums, kura akcijām tiek nodrošināta likviditāte.

Banka “Finasta” kā “Olainfarm” akciju likviditātes nodrošinātāja ir uzņēmusies saistības uzturēt noteiktu laiku konkrētu akciju pieprasījuma un piedāvājuma cenu nepārtrauktā tirgū noteiktā daudzumā un cenu intervālā tirdzniecības sesijas laikā. Banka “Finasta” uzturēs AS “Olainfarm” akciju pieprasījumu un piedāvājumu 2000 LVL apjomā un 4% cenu intervālā.  Uzņēmuma investoriem un akcionāriem tas dos iespēju iegādāties vai pārdot nelielus akciju apjomus ar mazāku ietekmi uz akcijas cenu.

“Ar NASDAQ OMX Baltijas biržas un bankas “Finasta” atbalstu nodrošinām esošajiem un potenciāliem investoriem papildu drošību. Tas ir kārtējais “Olainfarm” solis ceļā uz augstākās kvalitātes investoru attiecībām. No tā, ka biržas uzņēmumu akcijām tiek nodrošināta likviditāte, iegūst ne tikai mūsu esošie akcionāri, bet arī mūsu potenciālie investori,” piebilst Salvis Lapiņš AS “Olainfarm” valdes loceklis.

Likviditātes nodrošināšana ir ierasta prakse, kā veicināt tirdzniecību biržā. Šobrīd kā likviditātes nodrošinātāji Baltijas biržās darbojas Orion Securities un tagad arī banka „Finasta”. Tādējādi likviditāte tiek nodrošināta jau četriem Baltijas biržu uzņēmumiem „Olainfarm”, „City Service”, „Grigiskes”, „Vilkyškiu pienine”, kā arī OMX Baltic Benchmark Fund apliecībām.

“Baltijas valstu biržās likviditātes nodrošināšana pagaidām nav plaši izmantota prakse un tādēļ mēs saskatām iespēju veicināt šī finanšu pakalpojuma pieejamību. Banka „ Finasta” aktīvi  attīsta savu sniegto pakalpojumu klāstu, rūpējoties par katram klientam vispiemērotāko finanšu risinājumu piemeklēšanu. Tāpat arī vēlamies sniegt savu ieguldījumu NASDAQ OMX Baltijas vērtspapīru tirgus attīstībā,” stāsta Andrej Cyba, bankas „Finasta“ Valdes loceklis un Finašu tirgus nodaļas vadītājs.

„Tas, ka pēc ekonomiskās recesijas gan biržas uzņēmumi, gan biedri sāk aktīvāk strādāt pie likviditātes nodrošināšanas, liecina par stabilitāti biržā un pozitīvu noskaņojumu kopumā. Mēs ceram, ka bankas „Finasta“ un „Olainfarm“ sadarbības piemēram sekos arī citi biržas uzņēmumi un biedri,“ papildina NASDAQ OMX Baltijas tirgus Biržu daļas vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne.

AS “Olainfarm” jau vairākus gadus aktīvi strādā pie investoru attiecību kvalitātes paaugstināšanas. Uzņēmums šobrīd vienīgais NASDAQ OMX Baltijas biržās kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, kas ik mēnesi publicē aktuālo apgrozījuma informāciju, regulāri organizē investoru vebinārus, tagad arī ir vienīgais, kura akcijām tiek nodrošināta likviditāte.