Pasaulē vadošā biržu grupa NASDAQ OMX investoriem piedāvā iPhone un iPad bezmaksas aplikāciju Qfolio (NASDAQ OMX Portfolio Manager), kurā vienuviet iekļautas kā Latvijas uzņēmumu akcijas, piemēram, Grindeks un Olainfarm, tā arī tādu pasaulē atpazīstamu uzņēmumu akcijas kā Apple, Google, Yandeks, Statoil, Carlsberg. Aplikācija ļauj sekot aktuālajām akciju cenām lielākajās ASV, Ziemeļvalstu un arī Baltijas valstu biržās vairāk kā 7000 uzņēmumu akcijām.

Qfolio lietotājiem vienkopus un bez maksas pieejami jaunākie biržu dati gan par 7000 akcijām un biržās tirgotajiem fondiem (ETF) Ziemeļvalstu, Baltijas biržās un pasaulē vadošajās ASV biržās Nasdaq, NYSE, Amex. „Qfolio ļauj jebkurā brīdī atrast informāciju par interesējoša uzņēmuma akcijas cenu, apgrozījumu, skatīt vēsturiskos cenu grafikus par izvēlētu periodu jebkurai akcijai. Sev biežāk interesējošās akcijas lietotāji var atzīmēt īpašā sarakstā „Watch list”. Tāpat lietotājs pats var izvēlēties kurā no 8 valūtām skatīties cenas,” skaidro biržas NASDAQ OMX Riga komunikāciju vadītājs Āris Dreimanis.

Aplikācijā ir izveidota Portfolio sadaļa. Investori, kuriem jau pieder kādu uzņēmumu akcijas tā var iereģistrēt Portfolio sadaļā, norādot akcijas iegādes cenu, skaitu. Tālāk viņa investīciju portfeļa vērtība gan katrai akcijai, gan visam portfelim kopumā tiek aprēķināta tiešsaistes režīmā vadoties no tā brīža akciju cenas biržā. Lietotājs jebkurā diennakts laikā var būt lietas kursā par savu ieguldījumu kopējo vērtību.

„Esam pārliecināti, ka jaunā aplikācija kļūs par noderīgu darbarīku ikvienam investoram, kurš ikdienā lieto Apple ierīces. Latvijā tie var būt gan investori, kas investē ASV un Baltijas uzņēmumos, gan Latvijas biržā kotēto uzņēmumu darbinieki, gan lielu ASV un Ziemeļvalstu uzņēmumu darbinieki, kuriem akcijas tiek piešķirtas motivācijas nolūkos kā papildus atalgojums, ” domā Āris Dreimanis.

Lai iepazīstinātu žurnālistus, blogerus un citus interesentus ar jauno aplikāciju, NASDAQ OMX Riga rīko atvērto durvju dienu. Tā sāksies 18.oktobrī plkst.12:00 veikalā iDeal (Rīga, Kaļķu iela 15)  un turpināsies visas dienas garumā līdz 17:00, ļaujot ikvienam apskatīt un praktiski pamēģināt jauno aplikāciju.