Es laiku pa laikam savā e-pastā saņemu un palasu Naudaslietu bloga komentārus. Šodien kāds bija secinājis, ka esmu pazudis :) Nu neesmu pazudis – kā biju nolēmis izmantot eBrokeri automātiskai lietu kārtošanai, tā arī darbojos – izliku visu, ko gribu pirkt vai pārdot attiecīgajās pozīcijās un cenās, ieķeksēju “bez termiņa”, un laiku pa laikam ielūkojos, vai kas mainījies. Pēdējās pāris nedēļas gan neesmu lūkojies, bet nu ķeršos klāt. Galu galā, tūdaļ jāpavelk svītra zem izsludinātās sacensības ( http://bit.ly/i8m8qb ) un jāaicina kāds pusdienās :)

Es saprotu, ka īpaši nopietni tas viss neizklausās, bet neizmantot izdevību eBrokera akcijas laikā uz atvieglotiem noteikumiem pamēģināt, arī būtu bijis grēks (atbilde uz vinc jautājumu vai šis ir PR pasākums vai man pašam gribējās ;) Tādēļ esmu ļoti pateicīgs visiem, kuri neuzskatīja šīs sarunas komentāros par veltīgu laika šķiešanu. Es ļoti ceru, ka šī domu apmaiņa vismaz kaut kādā veidā palīdz arī to dalībniekiem.

Man ir 3 ieguvumi. 2 personīgi, viens varētu noderēt arī maniem klausītājiem radio.

Pirmkārt – absolūti pozitīvs pārsteigums par tik kvalitatīvām konsultācijām no lasītājiem. Tādēļ vien bija vērts rakstīt par savu iesācēja pieredzi!

Otrs – man noteikti bija uz savas ādas jāizbauda, kas tas ir – vērtspapīru tirgus. Kaut vai tādēļ, lai noskaidrotu un – nomierinātos, jo šis jautājums man nelika miera, kopš birža atjaunoja savu darbību Latvijā. Noskaidroju. Un secināju, ka lai sāktu kaut ko sakarīgu plānveidā pelnīt, man treidingam būtu jāvelta gandrīz viss savs brīvais laiks vairāku gadu garumā, jo tikai ar to vien es arī negribētu nodarboties. Un arī tad nav teikts, ka man būtu pieejama visa nepieciešamā informācija, un gana smadzeņu, lai to pareizi iztulkotu. Nemaz nerunājot par pietiekami nopietnu starta kapitālu.

Ieguvums radio klausītājiem varbūt nav nemaz ieguvums. Tagad, ka sāku apjaust, cik daudz dažādu faktoru ietekmē vērtspapīru tirgus situāciju, es ar daudz lielāku pietāti izturos pret jebkuru informāciju, kas var ietekmēt akciju tirdzniecību. Jāsaka, ka tad, kad neiedziļinājos detaļās, izteikties par ekonomiskajām norisēm, vai kādu citēt, bija vieglāk ;)

Nākamajā nedēļā būšu savilcis kopā ciparus un palūdzis mentoru tos iztulkot cilvēku valodā. Tad arī noteikti aicināšu spēles uzvarētāju godam nopelnītajās pusdienās.

Paldies par piedalīšanos un padalīšanos!