Birža NASDAQ OMX Riga informē, ka no šodienas NASDAQ OMX Baltijas un Ziemeļvalstu biržu biedriem tiek nodrošināta tieša piekļuve Ziemeļamerikas vērtspapīru tirgiem. Jebkurš NASDAQ OMX Baltijas un Ziemeļvalstu biržu biedrs – banka vai brokersabiedrība – var veikt darījumus ar ASV un Kanādas kapitāla vērtspapīriem – akcijām, ieguldījumu fondu apliecībām, biržās tirgotajiem fondiem (ETF).

Baltijas un Ziemeļvalstu biržu biedri var veikt darījumus, izmantojot esošos tehniskos pieslēgumus. Visus pirkšanas – pārdošanas uzdevumus ASV un Kanādas tirgos izvietos NASDAQ OMX sadarbības partneris – ASV brokerkompānija Citigroup.

Daiga Auziņa – Melalksne, biržas NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja norāda: „Jau kopš pasaulē lielākās biržu kompānijas NASDAQ ienākšanas Ziemeļvalstu un Baltijas vērtspapīru tirgos 2008.gadā biržu biedri izrādīja interesi par iespējām tirgoties ar ASV un Kanādas vērtspapīriem, tādējādi paplašinot savu piedāvājumu klientiem. Man ir patiess prieks, ka esam atraduši risinājumu, kā bez papildu tehniskām izmaiņām varam piedāvāt savām bankām piekļuvi ASV un Kanādas vērtspapīru tirgiem. Svarīgākais ir tas, ka turpmāk iegādāties ASV un Kanādas vērtspapīrus tehniski būs tikpat vienkārši kā iegādāties Baltijas vērtspapīrus.”

NASDAQ OMX biržu piedāvātais pakalpojums izmaksu ziņā ir efektīvs risinājums – bez tā, ka biržu biedriem nav jāievieš jauni tehniskie risinājumi, lai tieši piekļūtu minētajiem tirgiem, nav arī nekādu fiksētu maksājumu par NASDAQ OMX biržu nodrošinātā piekļuves pakalpojuma izmantošanu – jāmaksā tikai par veiktajiem darījumiem. Turklāt bankai vai brokersabiedrībai nav jākļūst par tiešo biedru ASV un Kanādas biržās, kas radītu papildu izmaksas un pieprasītu dažādu prasību ievērošanu. Norēķinus par ASV un Kanādas vērtspapīriem Baltijas un Ziemeļvalstu biržu biedri varēs veikt pie jebkura no starptautiskajiem norēķinu aģentiem, t.sk., izmantot Citigroup norēķinu pakalpojumus.

Privātpersonas iegādāties ASV un Kanādas vērtspapīrus varēs izmantojot savu brokeru bankās starpniecību.