Kompānijas “Goldinvest Asset Management” akcijas “NASDAQ OMX” grupā ietilpstošo Baltijas biržu alternatīvajā akciju tirgū “First North” iekļaus no 22. marta, trešdien pavēstīja biržas pārstāvji.

Tādējādi “Goldinvest Asset Management” kļūs par pirmo kompāniju, kuras akcijas kotēs alternatīvajā akciju tirgū.

“Mēs esam gandarīti par “Goldinvest Asset Management” lēmumu un apsveicam uzņēmumu ar ienākšanu Baltijas alternatīvajā akciju tirgū. Mēs ceram, ka šim piemēram sekos arī citi Baltijas reģiona uzņēmumi, kas vēlas piesaistīt papildu kapitālu un palielināt atpazīstamību. Alternatīvajā akciju tirgū uzņēmumu rīcībā ir tās pašas priekšrocības, ko piedāvā regulētais akciju tirgus, – uzņēmuma atpazīstamība un papildu kapitāla piesaistes iespēja, taču ar vieglāk izpildāmām prasībām. Tāpēc alternatīvais tirgus ir piemērotāks vidēji lieliem uzņēmumiem,” žurnālistiem teica biržas “NASDAQ OMX Riga” valdes priekšsēdētājas vietnieks Indars Aščuks.

Savukārt “Goldinvest Asset Management” padomes priekšsēdētājs Pēteris Avotiņš žurnālistiem sacīja, ka kompānijas mērķis alternatīvajā akciju tirgū ir panākt plašāku atpazīstamību investoru, partneru un klientu vidū, uzlabot uzņēmuma vadības procesus atbilstoši labas prakses vadības principiem, kā arī noskaidrot uzņēmuma vērtību un kapitalizāciju.

Viņš norādīja, ka “Goldinvest Asset Management” tirgū piedāvās daļu esošo akcionāru īpašumā esošo akciju, nezaudējot kontroli.

Avotiņš informēja, ka kompānijas akciju kapitālu veido 855 tūkstoši akciju viena lata nominālvērtībā, bet alternatīvajā akciju tirgū “First North” plānots piedāvāt mazāk nekā 5% kompānijas akciju. “Līdz 22.martam būs skaidrs, cik daudz akciju piedāvāsim, bet skaits nebūs liels,” viņš minēja.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs arī pastāstīja, ka pašlaik kompānijas lielākie akcionāri ir “Barrow Consulting, Ltd,”, kura īpašumā ir 494,5 tūkstoši akciju jeb 57,84%, Gints Feņuks – 240 tūkstoši akciju jeb 28,07%, “Nekustamo īpašumu projektu aģentūra” – 115 tūkstoši akciju jeb 13,45%, bet 5,5 tūkstošu akciju jeb 0,64% īpašnieks ir Ints Kalniņš.

“Ja pēc akciju iekļaušanas alternatīvajā tirgū būs atbilstošs pieprasījums, līdzšinējie sabiedrības akcionāri katrs piedāvās atsavināšanai līdz 49% no tiem piederošajām sabiedrības akcijām, tādējādi samazinot savu līdzdalību sabiedrībā,” sacīts “Goldinvest Asset Management” vērtspapīru aprakstā.

Visiem uzņēmumiem, kuru akcijas tiek iekļautas “First North”, ir jāsadarbojas ar kādu no “First North” sertificētajiem konsultantiem, kura uzdevums ir sniegt uzņēmumam nepieciešamo atbalstu sagatavošanās procesā, kā arī vēlāk palīdzēt izpildīt tirgus prasības. “Goldinvest Asset Management” par “First North” sertificēto konsultantu ir izvēlējusies konsultantu sabiedrību “Ardente”.

“Goldinvest Asset Management” dibināts 1997.gadā un darbojas sadzīves un rūpniecisko dārgmetālu uzpirkšanas, pārstrādes un pārdošanas biznesā, kā arī investīciju dārgmetālu (zelts, pallādijs, platīns, sudrabs) pirkšanas un pārdošanas biznesā. Uzņēmums arī izsniedz aizdevumus pret dārgmetālu ķīlu. “Goldinvest Asset Management” ir meitassabiedrība Krievijā, filiāle Lietuvā, kā arī kompānijai pieder daļas VEF un “VEF Komunikāciju servisā”.

Alternatīvais akciju tirgus “First North” tika atklāts 2007.gada 1.jūnijā, dodot iespēju vidējiem un maziem uzņēmumiem attīstīties, izmantojot akciju tirgus radītās iespējas. Taču pašlaik “First North” Baltijas tirgū tirdzniecība ar akcijām nenotiek – šajā tirgū vēl nav iekļauta neviena kompānija.

Alternatīvo vērtspapīru tirgu “First North” Baltijā uztur un pārrauga “NASDAQ OMX” biržas Rīgā, Viļņā un Tallinā. “First North” darbojas kā daudzpusējā tirdzniecības sistēma (“Multilateral Trading Facility”), tādēļ uz tajā tirgotajiem uzņēmumiem ir attiecināmas nevis regulētā tirgus prasības, bet “First North” noteikumi. Ieguldījumiem šajā tirgus segmentā var būt augstāka riska pakāpe, salīdzinot ar regulēto tirgu.

RĪGA, Mar 09, BNS.