Sveiciens maniem pirmajiem komentārkonsultantiem: Seller of Smiles, Vārds, Zaķis, M., Maxxtro, Paldies par skaidrojumiem un ieteikumiem, kā arī videopamācībām. Daļu no lietotajiem saīsinājumiem un terminiem es pat aptuveni sapratu :) Rīt man beidzot būs laiks saņemt visus vajadzīgos dokumentus un līgumus, ieskaitīt naudu naudas seguma kontos, un mēģināt saprast eBrokeri. Pagaidām saku paldies SEB Rīdzenes meitenēm par pacietību, skaidrojot, kā tas viss noformējams. Elīna manis dēļ dabūja reizes piecas konsultēties ar dažādiem speciālistiem pa telefonu, kamēr es saņēmu atbildes uz visiem saviem “principiāli svarīgajiem” jautājumiem. Bet viņa ne mirkli nepadevās un nezaudēja smaidu. Man pat bija aizdomas, ka viņa ir brīdināta par manu eksperimentu :)

Šobrīd esmu atvēris 4 jaunus kontus, noslēdzis pāris līgumus un ietaupījis 3 latus, pārceļot vērtspapīru konta atvēršanu no kabineta uz ibanku. Pēc līgumiem gan tāpat bija jānāk atpakaļ uz banku, bet bija vērts pamēģināt kaut ko paveikt pašam. Es gan neesmu drošs, ka tos pašus 3 latus nenorunāju, konsultējoties pa telefonu. SEB meitenes stāstīja, ka reiz pat kopā ar klienti devušās pie datora, kas atrodas lejā pie ieejas, lai tur visu ierādītu un tos 3 latus ietaupītu…

Svarīgi: lai pieteiktos uz eBrokeri un nokārtotu vajadzīgās formalitātes, pat privātpersonai pie talonu mašīnas  jāizvēlas podziņa “Juridiskās personas”, jo pasākums ir nopietns un notiek kabinetā. Bet iBankā, atverot Vērtspapīru kontu, visur jāspiež uz attiecīgajiem virsrakstiem, nevis “Lasīt vairāk”, jo tā var noklīst neceļos.

Izskatās, ka ar formalitātēm nu būs lieta darīta, rīt vēršu vaļā e-Brokeri, lai satiktos aci pret aci ar savām skaitļu un tabulu fobijām ;) Tad jau arī nonākšu līdz konkrētākiem jautājumiem, lai, galu galā, saprastu, par ko jūs mana pirmā ieraksta komentāros tik principiāli cīkstējāties.