Līdz janvāra beigām notiek pieteikšanās process uz sagatavošanās kursiem 1. līmeņa CFA (Chartered Financial Analyst) eksāmenam, kuru ir iespējams kārtot divas reizes gadā – 2011. gada jūnijā un decembrī. RTU Rīgas Biznesa skola ir vienīgā mācību iestāde Latvijā, kas piedāvā sagatavošanās kursus šī sertifikāta 1. līmeņa eksāmenam.

CFA ir pasaules finansistu un investoru sabiedrībā visaugstāk vērtētā profesionālā sertifikācija finansu institūciju vidējā un augstākā līmeņa darbiniekiem. CFA sertifikātu kopš 1963.gada izsniedz starptautiska organizācija CFA Institute un to jau ir ieguvuši aptuveni 90 000 finansu speciālistu visā pasaulē.

Latvijā viens no pirmajiem CFA sertifikāta ieguvējiem ir Toms Siliņš, Swedbank Latvija Finanšu pārvaldes vadītājs un valdes loceklis, kurš savu CFA grādu ieguva 1999. gadā. „Gatavošanās eksāmeniem prasīja gana daudz laika, tomēr tas bija tā vērts – līdz ar CFA grāda iegūšanu uzreiz nonāc citā līmenī. Tiekoties ar partneriem Londonā vai Ņujorkā, vari runāt vienā valodā un viņi to redz un novērtē,” tā Toms Siliņš.

RTU Rīgas Biznesa skolas asociētā profesore Anete Pajuste uzsver, ka būtisks ieguvums no 1. līmeņa CFA sertifikāta eksāmena sagatavošanās kursiem ir mācību regularitāte un strukturētais gatavošanās process, kas nepieciešams ļoti apjomīgās mācību vielas apgūšanai. Kursu dalībnieki kā galvenos iemeslus, kāpēc izvēlas gatavoties 1. līmeņa CFA eksāmenam kopā nevis pašmācības ceļā, min iespēju konsultēties ar pasniedzējiem, kam ir nozīmīga akadēmiskā un profesionālā pieredze, un iespēju savas sekmes salīdzināt kursabiedru sekmēm.

CFA sertifikācijas iegūšanai minimālais mācību laiks ir 3 gadi, katru gadu nokārtojot viena līmeņa eksāmenu. 1. līmeņa sertifikāts apliecina zināšanas un izpratni par finanšu līdzekļu ieguldīšanas pamatprincipiem un metodēm. 2. līmeņa CFA eksāmens ir veltīts aktīvu vērtēšanas metodēm un 3. līmeņa eksāmens – finanšu portfeļa vērtēšanai un pārvaldībai.

RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) ir vadības izglītības iestāde, kas dibināta 1991. gadā, sadarbojoties RTU, Bufalo universitātei, ASV, un Otavas universitātei Kanādā. Tās piedāvāto maģistra profesionālo grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā RBS ir absolvējušiaptuveni 800 cilvēku, pārsvarā vidējā un augstākā līmeņa vadītāju gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Vairāk informācijas www.rbs.lv.