Baltijas biržu balvu Baltic Market Awards pasniegšanas ceremonijas ietvaros tika paziņoti ikgadējā “NASDAQ OMX Riga” 2010. gada stipendiju konkursa laureāti, kuru darbi par Latvijas un Baltijas vērtspapīru tirgu izpelnījās īpaši augstu žūrijas vērtējumu.

1. vietu un biržas  “NASDAQ OMX Riga” stipendiju 1000 EUR apmērā pēc nodokļu nomaksas ieguva Rīgas Ekonomiskās augstskolas studenti Laurynas Barauskas un Justinas Noreika par bakalaura darbu: „Momentum in Mature and Emerging Markets under Different Market States: the Case of the Baltic Region”;

2. vietu ieguva Pēteris Miķelsons un Miks Miķelsons no Rīgas Ekonomikas augstskolas ar bakalaura darbu: „Audit Committees Effectiveness: A Qualitative Study of Latvian and Lithuanian Listed Companies”;

3. vietu ieguva Rīgas Stradiņa Universitātes studentes Sabīnes Mežkazes bakalaura darbs: „Investīciju (ieguldījumu) fondu analīze un nozīme kapitāla tirgus veidošanā Latvijā (salīdzinošais konteksts ar ES valstīm)”.

Konkurss sadarbībā ar Latvijas augstskolām un vērtspapīru nozares profesionāļiem tiek organizēts kopš 2006.gada. Tā mērķis ir atbalstīt kvalitatīvus pētījumus par Latvijas un Baltijas vērtspapīru tirgus attīstību un tā piedāvātajām iespējām investoriem un uzņēmumiem.

Konkursa darbus šogad vērtēja Liene Dubava, biržas NASDAQ OMX Riga valdes locekle un stipendiju konkursa vērtēšanas komisijas vadītāja, Nataļja Lāce, Rīgas Tehniskās universitātes profesore, Finanšu katedras vadītāja, Nataļja Točelovska, SEB bankas Brokerpakalpojumu un vērtspapīru emisiju nodaļas vadītāja, un Tālis Putniņš, Rīgas Ekonomikas augstskolas docents.

„Ar katru gadu stipendiju konkursam iesniegto darbu pētnieciskā kvalitāte pieaug. Lai arī žūrijas komisijas locekļiem laureātu izvēle ar katru reizi kļūst sarežģītāka, konkursa darbu vērtēšana sniedz patiesu gandarījumu par topošajiem nozares speciālistiem, kā arī aizvien pieaugošo Latvijas augstskolu aktivitāti,” Liene Dubava, biržas “NASDAQ OMX Riga” valdes locekle un stipendiju konkursa vērtēšanas komisijas vadītāja. Ar konkursa laureātu darbiem var iepazīties biržas “NASDAQ OMX Riga” mājas lapā.

Stipendiju konkursa 2010 uzvarētājs Justinas Noreika un "NASDAQ OMX Riga" Valdes locekle un konkursa vērtēšanas komisijas vadītaja Liene Dubava