Darbības nozare: Digitālās mikroviļņu datu pārraides aparatūras izstrādāšana, ražošana un izplatīšana.
Kas ir labi: Strauji uzlabojas SAF tehnika darbības rezultāti.
Kādi ir riski: Uzņēmuma vadība apgalvo, ka nenoteiktība turpināsies.
Akcijas cena: 4.11 EUR.
Kods: SAF1R
Risks: Augsts. Ieguldījums piemērots investoriem, kuri vēlas izaugsmi.

SAF Tehnika akciju cena biržā

SAF Tehnika akciju cena biržā

SAF Tehnikas 2009/10 finanšu gada ceturtā ceturkšņa darbības rezultāti vērtējami kā ļoti labi. Līdz ar to arī akciju cena ir piedzīvojusi pamatīgu lēcienu.

Tiesa gan SAF Tehnikas vadība apgalvoja, ka nenoteiktība pasaules telekomunikāciju tirgū turpinās. Un līdz ar to ieguldījums uzņēmuma akcijās joprojām vērtējams kā riskants.

SAF Tehnika tirgus dalījums pa reģioniem

SAF Tehnika tirgus dalījums pa reģioniem

• 2009./10.finanšu gada ceturtajā ceturksnī SAF Tehnikas neto apgrozījums ir sasniedzis 3.74 milj. LVL, kas ir par 89% labāks rādītājs nekā pērn. Savukārt aizvadītajā finanšu gadā kopumā apgrozījums sasniedzis 10.23 milj. LVL, kas ir par 16% labāks rezultāts nekā iepriekšējā finanšu gadā. Šeit arī jāpiezīmē, ka aizvadītā ceturkšņa pārdošanas rezultāts ir bijis labākais pēdējo trīs gadu laikā.

• Salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn, no 39% līdz 55% ir pieaudzis Āzijā, Āfrikā un Tuvajos Austrumos gūto ieņēmumu īpatsvars. Pie tam tieši šeit pārdošanas ieņēmumi, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn, ir pieauguši par 165% jeb 1.26 milj. LVL. Būtisku pienesumu šeit deva liela pasūtījuma realizācija Indijā, kā arī piegādes uz Āfriku. Arī, skatoties uz visu finanšu gadu kopumā, tieši šajā reģionā uzņēmums ir sasniedzis vislabākos rezultātus.

• Tajā pašā laikā, lai gan Amerikā gūto ienākumu īpatsvars ir sarucis, pārdošanas ieņēmumi šeit, salīdzinot ar iepriekšējā finanšu gada ceturto ceturksni, ir pieauguši par 81%. Arī Eiropā un NVS valstīs gūto ienākumu īpatsvars ir sarucis, un arī šajā reģionā pārdošanas ieņēmumi ir pieauguši par 23%. Ar mērķi palielināt pārdošanas apjomus NVS valstīs, SAF Tehnika maijā ir piedalījusies lielākajā nozares izstādē reģionā.

• Pateicoties konkurētspējīgajai produkta cenai, labajai kvalitātei un klientu atbalstam, SAF Tehnikas produkcijas noieta tirgu skaits ir pieaudzis no 56 valstīm pirms gada līdz 79 valstīm izvadītajā ceturksnī.

• Apskatot SAF Tehnikas produktu portfeli, jāsecina, ka vislielākais pieprasījums ir pēc jaunās produktu līnijas CFIP produktiem. Taču tajā pašā laikā saglabājas arī pieprasījums pēc vecākās produktu līnijas CFM produktiem.

SAF Tehnika produkcija

SAF Tehnika produkcija

• Rezultātā aizvadītais ceturksnis noslēgts ar 1.23 milj. LVL lielu neto peļņu, savukārt finanšu gads ar 1.47 milj. LVL, kas ir par 183% labāks rezultāts nekā pērn. Līdz ar to varam teikt, ka uzņēmums ir nostabilizējis savas pozīcijas.

• Tomēr ziņojumā investoriem SAF Tehnikas vadība apgalvo, ka, tā kā nenoteiktība pasaules telekomunikāciju tirgū diemžēl turpinās, tad par spīti iepriecinošiem šī finanšu gada rezultātiem valde nespēj dot jebkādu ticamu ieņēmumu prognozi nākamajam finanšu gadam.