Pārpublicēts no www.2v.lv

Nolaupīšana notika 2009. gada jūnijā. 74. un 60 gadus vecie Rolands Kenings (Roland Koenig) un Villijs Demers Willy Dehmer) uzbruka 56. gadus vecam, pēc izcelsmes amerikānim, Emburnam tieši viņa paša mājā Rietumvācijā.

Vecmāmiņas un vectētiņi, klausot Emberna padomam, ieguldījuši savus ietaupījumus viņa biznesā. Viens no pensionāriem šādā veidā zaudējis pat vairāk nekā divus miljonus eiro, ko bija iekrājis savām laimīgajām vecumdienām, vēsta „The Scotsman”.

Neveiksmīgais uzņēmējs tika apdulināts ar sitienu pa galvu ar spieķi. Vēlāk viņš tika sasiets ar līmplēvi un ievietots lielā kartona kastē. Pēc tam ar dzīvo biznesmeni pildītā kaste tika ievietota pašam finansistam piederošā Audi A8, ar kuru pensionāri arī viņu aizveda uz Keningam piederošo māju 300 kilometrus no nolaupīšanas vietas.

Keninga mājā abiem vectēviem pievienojās 79. gadus vecā Keninga sieva un vēl viens ģimenes pāris, kurš arī bija cietis Emberna darbības rezultātā. Pieķēdējuši finansistu mājas pagrabā, pensionāri sāka pieprasīt zaudējumu atlīdzināšanu. Kā vēlāk pastāstīja pats cietušais, pret viņu vecīši izturējušies „kā pret dzīvnieku”, dzēsuši pret viņu cigaretes un ar krēsla kāju salauzuši viņam divas ribas.

Pabijis pagrabā četras dienas, ķīlniekam izdevās pārliecināt nolaupītājus, ka viņam pārdodot vērtspapīrus izdosies atgūt pensionāru ietaupījumus, taču lai to izdarītu viņam ir jānosūta fakss uz Šveici. Kad vecīši tam piekrita, Embernam izdevās nemanot uz papīra uzrakstīt vēsti ar lūgumu izsaukt policiju. Faksa saņēmēji Šveicē informēja par to Vācijas policiju, kas, savukārt, drīz, izmantojot speciālās nozīmes vienību, pensionāru mitekli ieņēma.

Katram no pieciem neveiksmīgajiem nolaupītājiem, tiesa pār kuriem būs ap Jauno gadu, draud vismaz pieci gadi cietuma ieslodzījuma. To starp, federālais prokurors paziņoja, ka ieguldītā un vēlāk zaudētā nauda bijusi „pelēka” – tas ir, pensionāri to nebija deklarējuši Vācijas nodokļu iestādēs.

Vairāk informācijas: The Scotsman – Revenge of the old rage pensioners >>>

Raksta oriģināls: http://www.2v.lv/index.php/eiropas-zias/703-vcu-pensionru-bandai-izvirzta-apsdzba-lnieka-sagstan