NASDAQ OMX Group, Inc. un Plaša patēriņa elektronikas asociācija (Consumer Electronics Association (CEA)®) paziņoja par NASDAQ OMX® CEA® Smartphone IndexSM (NASDAQ:QFON) ieviešanu. Indeksā iekļautas Apple Inc., Google Inc., Research in Motion Limited (BlackBerry ražotājs) un vēl 81 kompānija.

NASDAQ OMX® CEA® Smartphone Index aptver kompānijas, kuru galvenais darbības virziens ir tādu telefona aparātu, aparatūras, programmatūras un mobilo tīklu konstruēšana, ražošana un izplatīšana, kas saistīti ar viedo tālruņu izstrādāšanu, realizāciju un lietošanu.

“Šis indekss rosina vairāk pievērst uzmanību nozarei, kura pārveido pasaules spēju savstarpēji sazināties, sastrādāties un mijiedarboties,” paskaidro NASDAQ OMX viceprezidents John Jacobs. “Pateicoties šim indeksam, investoriem tagad ir viegli izsekot uzņēmumiem, kuri strādā, lai vienā ierīcē apvienotu priekšrocības, ko mums dod telefons un dators.”

”Plaša patēriņa elektronikas nozare pazīstama ar savām inovatīvajām tehnoloģijām, un mēs ar prieku sadarbojamies ar NASDAQ OMX, jo tā varam ieviest inovācijas arī finanšu produktos,” saka CEA galvenais ekonomists un pētniecības direktors Shawn DuBravac. “Bezvadu sakaru līdzekļu nozarē viedie tālruņi ir visstraujāk augošais segments. Indeksa piedāvātā iespēja sekot līdzi šim sektoram ir jauns, lielisks instruments ieguldītāju rokās.”

NASDAQ OMX® CEA® Smartphone indeksā patlaban iekļautas 84 kompānijas, kuras izraudzījusies Plaša patēriņa elektronikas asociācija. Pilns NASDAQ OMX® CEA® Smartphone indeksa kompāniju saraksts atrodams šeit: www.nasdaqomx.com/indexes.

NASDAQ OMX® CEA® Smartphone ir jaunākais no NASDAQ OMX izveidotajiem tehnoloģiju indeksiem. NASDAQ OMX rāda priekšzīmi tādu indeksu veidošanā, kuri palīdz investoriem sekot līdzi tām tehnoloģiju kompānijām, kuras izstrādā paņēmienus cilvēku mijiedarbībai ar apkārtējo pasauli.

NASDAQ OMX® CEA® Smartphone indeksu rēķina vairākās biržās reālajā laika režīmā pēc cenām ASV dolāros, un to izplata NASDAQ OMX. Indeksa aprēķināšana uzsākta 12.aprīlī, par bāzes vērtību pieņemot 250.00 punktus.

NASDAQ OMX ir viena no pasaules vadošajām sabiedrībām stratēģisko indeksu izveidošanā un licencēšanā, kas uztur pasaulē visvairāk vērotos indeksus. Vadošā pilna pakalpojumu klāsta nodrošinātāja NASDAQ OMX Global Index grupa mērķtiecīgi strādā pie efektīvu indeksu radīšanas, kuri ietu kopsolī ar nemitīgi mainīgo tirgus situāciju. NASDAQ OMX liek lietā priekšrocības, ko dod darbība vispasaules mērogā un uztur vairāk nekā 1400 visdažādākos akciju, preču, un fiksētā ienākuma instrumentu indeksus ASV, Eiropā un visā pasaulē.

NASDAQ OMX piedāvātā indeksu aprēķināšana, licencēšana un izplatīšana ir instrumenti, kas ļauj izmērīt un atspoguļot norises globālajos tirgos. NASDAQ OMX Global Index grupas piedāvāto pakalpojumu klāsts aptver pilnu indeksa izstrādes ciklu, sākot ar izstrādāšanu un aprēķināšanu un beidzot ar izplatīšanu. Vairāk par NASDAQ OMX indeksiem lasiet https://www.nasdaqomx.com/indexes/.

NASDAQ OMX indeksu vēsturiskās vērtības vienviet pieejamas NASDAQ OMX Global Index Watch sadaļā internetā  https://indexes.nasdaqomx.com/indexwatch.aspx.