NASDAQ OMX Group, Inc.  paziņo, ka šodien tika veiksmīgi ieviesta jauna vērtspapīru tirdzniecības sistēma INET visās septiņās NASDAQ OMX biržās Baltijā un Ziemeļvalstīs – Rīgā, Tallinā, Viļņā, Kopenhāgenā, Helsinkos, Īslandē un Stokholmā.

Vairāk par jauno tirdzniecības sistēmu – šeit.

Līdz šim INET tirdzniecības platforma tika lietota kompānijas vērtspapīru tirgos ASV un Londonā, un pēc tās ieviešanas Baltijā un Ziemeļvalstīs, tā tiks izmantota visos NASDAQ OMX kapitāla vērtspapīru tirgos visā pasaulē.

“INET ieviešanu var uzskatīt par lielākajām infrastruktūras izmaiņām, kādas bijušas Ziemeļvalstu un Baltijas vērtspapīru tirgos. No šodienas varam piedāvāt investoriem pieeju pasaulē ātrākajai tirdzniecības sistēmai. Tas ļaus palielināt tirdzniecības apgrozījumu un likviditāti, no kā ieguvēji būs gan investori, gan Baltijas ekonomika kopumā. INET ieviešana cels NASDAQ OMX biržu, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas konkurētspēju Eiropas vērtspapīru tirdzniecības vidē,” uzsver Daiga Auziņa – Melalksne, biržas NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja.

NASDAQ OMX izstrādātā INET tehnoloģija ir pasaulē vadošā vērtspapīru tirdzniecības sistēma, ko raksturo liels sistēmas ātrums, drošība un kapacitāte. INET sistēma spējīga apstrādāt pat miljons ziņojumu sekundē ar 250 mikrosekunžu vidējo ātrumu (mikrosekunde – viena miljonā daļa sekundes) – šādu tirdzniecības sistēmas ātrumu nenodrošina neviena cita birža vai alternatīvās tirdzniecības vieta pasaulē.

Anna Ewing, NASDAQ OMX Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītāja, norāda „Apvienot visas mūsu biržas uz vienas tirdzniecības platformas ir bijis viens no kompānijas pamatmērķiem jau kopš NASDAQ un OMX apvienošanās. Jaunas tirdzniecības platformas ieviešana septiņās NASDAQ OMX biržās vienlaicīgi ir biržu nozarē vēl nebijis sasniegums, un mēs esam patiesi gandarīti, ka tagad varam piedāvāt šo nepārspēto tehnoloģiju mūsu Ziemeļvalstu un Baltijas tirgos.”