Birža NASDAQ OMX Riga paziņo, ka no 8. februāra esošā interneta tirdzniecības platforma e-Brokeris tiks nomainīta ar jaunu programmatūras versiju. Pēc minētā datuma tirdzniecība ar Baltijas biržās iekļautajām akcijām būs iespējama, tikai izmantojot jauno programmatūru. Pāreja uz jauno programmatūru notiks vienlaicīgi ar akciju tirdzniecības platformas INET Nordic ieviešanu NASDAQ OMX biržās Kopenhāgenā, Helsinkos, Islandē, Stokholmā, Rīgā, Tallinā un Viļņā.

Jaunā programmatūras versija lietotājiem piedāvās vairākus uzlabojumus un priekšrocības, piemēram, klientiem būs iespējams ievadīt uzdevumus ar derīguma termiņu līdz to atcelšanai, kas ir būtiska atšķirība no līdzšinējās versijas, kurā ievadītie uzdevumi dienas beigās tiek dzēsti un investoriem tie nākošajā dienā ir jāievada no jauna. Programmatūrai būs arī ievērojami uzlabota funkcionalitāte; lietotājiem būs iespēja atvērt vairākus logus un izkārtot tos pēc savas ērtības, kā arī izmantot datora pelei draudzīgas vides priekšrocības. Jaunajā e-Brokeris versijā lietotāju ērtībai būs pieejami tirdzniecības dati par Baltijas indeksiem, akciju cenām un apgrozījumu grafiku formā.

Līdz ar jaunās programmatūras ieviešanu paredzams, ka e-Brokeris Baltijas pieslēguma ikmēneša lietošanas maksa pazemināsies par aptuveni 30%.

Esošajiem e-Brokeris lietotājiem drīzumā būs iespēja iepazīties ar jauno programmatūru. Šobrīd programmatūra ir piešķirta testēšanai bankām, kuras informēs esošos lietotājus par iespēju testēt programmatūru. Lai uzsāktu programmatūras testēšanu, lietotājiem nepieciešams lejupielādēt jauno programmatūras versiju biržas mājas lapā un jāievada savas bankas izsniegtais jaunais lietotājvārds un parole. Lejupielādēt programmatūru, iepazīties ar lietotāja rokasgrāmatu un sekot līdzi jaunumiem par programmatūras ieviešanu iespējams šeit:

http://www.nasdaqomxbaltic.com/lv/birzas-informacija/produkti-un-pakalpojumi/e-brokeris
Par e-Brokeris

e-Brokeris ir akciju interneta tirdzniecības platforma, ko ar Latvijas komercbanku starpniecību investoriem piedāvā NASDAQ OMX Riga. e-Brokeris lietotājs iegūst iespēju no sava datora tieši pieslēgties Baltijas biržu tirdzniecības sistēmai bez brokera starpniecības un pirkt un pārdot NASDAQ OMX grupas Baltijas biržās kotētos vērtspapīrus. Tikai dažas no e-Brokeris lietotāja priekšrocībām ir iespēja sekot līdzi notikumiem tirgū reālā laika režīmā, piedalīties pirms-tirdzniecības un pēc-tirdzniecības izsolēs, kā arī zemākas komisijas maksas par vērtspapīru darījumiem.

Šobrīd pakalpojumu e-Brokeris saviem klientiem piedāvā Parex banka, SEB banka, Hipotēku banka un Latvijas Krājbanka. Lai izmantotu tirdzniecības platformu e-Brokeris, jānoslēdz līgums par pakalpojuma izmantošanu jebkurā no minēto banku filiālēm.