NASDAQ OMX Baltijas biržas vakar vakarā Baltic Market Awards ceremonijā paziņoja NASDAQ OMX Baltijas tirgus kompānijas ar labākajām investoru attiecībām 2009. gadā, kā arī labāko biržu biedru Baltijas valstīs.

TEO LT saņēma galveno balvu par labākajām investoru attiecībām Baltijas valstīs. Uzņēmums šo balvu saņēma jau trešo reizi, un šogad vērtējumā saņēma 98 punktus no 100. Uz šo balvu pretendēja arī Tallinna Vesi un SAF Tehnika. Papildus balvai par labākajām investoru attiecībām Baltijas valstīs, TEO LT tika arī apbalvots par labākajām investoru attiecībām biržā NASDAQ OMX Vilnius.

Tallinna Vesi ieguva balvu par labāko gada pārskatu. Kompānija arī ieguva augstāko punktu skaitu Igaunijas uzņēmumu vidū un saņēma balvu par labākajām investoru attiecībām biržā NASDAQ OMX Tallinn.

SAF Tehnika tika apbalvota par labākajām investoru attiecībām Baltijas valstīs starp mazas kapitalizācijas uzņēmumiem un ieguva arī balvu par labākajām investoru attiecībām biržā NASDAQ OMX Riga. Abas balvas uzņēmums ir ieguvis jau ceturto gadu pēc kārtas, pateicoties nepārtrauktam darbam pie investoru attiecību pilnveidošanas.

Balvu par lielāko progresu investoru attiecībās gada laikā izpelnījās Lietuvas uzņēmums City Service, kurš bija uzlabojis sniegumu par 19 procentiem.

Šogad bija daudz grūtāk izvēlēties uzņēmumu ar labākajām investoru attiecībām internetā Baltijas valstīs, jo bija četri uzņēmumi, kuri saņēma vienādu maksimālo punktu skaitu. Baltic Market Awards vērtēšanas komisija nolēma apbalvot visus četrus uzņēmumus – Grindeks, SAF Tehnika, TEO LT un VST.

Ņemot vērā, ka tirgus kvalitāti veicina ne tikai emitenti, bet arī biržas biedri, labākā biržas biedra Baltijas valstīs balvu saņēma Lietuvas AB SEB bankas, komisijai novērtējot šī biedra tirdzniecības aktivitāti, ieguldījumu tirgus attīstībā un augsto klientu servisu.

“Progress ir ne tikai apbalvotajiem, bet arī daudziem pārējiem uzņēmumiem. Vidējais Baltijas uzņēmumu investoru attiecību vērtējuma rezultāts kopš pagājušā gada ir palielinājies par 6 procentiem, bet kopš 2006. gada progress ir vēl ievērojamāks –  50 procenti. Mēs stingri ticam, ka tam, kā uzņēmums strādā un veido attiecības ar saviem akcionāriem, ir liela nozīme. Tas ir arī jautājums par ētiku, caurskatāmību un labu pārvaldību. Investoru attiecības spēlē nozīmīgu lomu uzņēmuma ilgtermiņa darbībā un spējā piesaistīt no investoriem papildus kapitālu attīstībai,” teica Henriks Elfvings, NASDAQ OMX viceprezidents un Baltijas tirgus vadītājs.

No kreisās: Laila Kļaviņa, Grindeks Komunikāciju vadītāja, Kristīne Rilova, SAF Tehnika Mārketinga nodaļas vadītāja, Aira Loite, SAF Tehnika Finanšu direktore, biržas NASDAQ OMX Riga Valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa – Melalksne.

Baltic Market Awards vērtēšanas komisija nolēma publicēt Baltijas uzņēmumu Top 20:

 1. TEO LT
 2. SAF Tehnika
 3. Tallinna Vesi
 4. VST
 5. Nordecon International
 6. Eesti Telekom
 7. Grindeks
 8. Baltika
 9. City Service AB
 10. Olympic Entertainment Group
 11. Norma
 12. Invalda
 13. Arco Vara
 14. Limarko laivininkystės kompanija
 15. Apranga
 16. Sanitas
 17. Šiaulių bankas
 18. Latvijas Kuģniecība
 19. Latvijas Gāze
 20. Merko Ehitus

The Baltic Market Awards balvas Baltijas biržas pasniedz kopš 2006.gada. Projekta mērķis ir izcelt labākos sasniegumus investoru attiecībās emitentu vidū, motivēt kompānijas pievērst uzmanību investoru attiecībām, kā arī piedāvāt kompānijām biržas individuālo novērtēšanu un konsultācijas. Katra kompānija tiek vērtēta pēc vairāk nekā 100 kritērijiem, to skaitā pēc gada pārskatu un starpperiodu pārskatu kvalitātes, uzņēmuma paziņojumiem biržai, uzņēmuma mājas lapas un ekspertu vērtējuma. Šogad kopumā tika izvērtētas 58 kompānijas.

The Baltic Market Awards vērtēšanas komisijā bija plašsaziņas līdzekļu, akadēmisko aprindu, institucionālo investoru un Baltijas biržu vadības pārstāvji; komisijas priekšsēdētājs bija Džefrijs Mazullo, Austrumu-Rietumu Vadībzinību Institūta programmas Partneri Finansiālai Stabilitātei (PFS) direktors. Uzņēmumu informāciju analizēja Rīgas Ekonomikas augstskolas studenti atbilstoši īpaši izstrādātai metodoloģijai Baltijas biržu un vērtēšanas komisijas pārraudzībā.

Uzvarētāju saraksts – 2009:

 • Labākas investoru attiecības Baltijas valstīs – TEO LT
 • Labākas investoru attiecības NASDAQ OMX Tallinn – Tallinna Vesi
 • Labākas investoru attiecības NASDAQ OMX Riga – SAF Tehnika
 • Labākas investoru attiecības NASDAQ OMX Vilnius – TEO LT
 • Labākas investoru attiecības Baltijas valstīs mazajiem uzņēmumiem – SAF Tehnika
 • Labākais gada pārskats Baltijas valstīs – Tallinna Vesi
 • Labākās investoru attiecības internetā Baltijas valstīs – Grindeks, SAF Tehnika, TEO LT, VST
 • Lielākais progress gada laikā – City Service
 • Labākais biržu biedrs Baltijas valstīs – AB SEB bankas