Rīga, 2009.gada 19.novembris – NASDAQ OMX Baltijas biržas paziņo par nodomu veidot jaunu tirdzniecības vietu tirdzniecībai un norēķiniem ar Baltijas biržās kotētajām akcijām eiro valūtā. Jauno tirdzniecības vietu iecerēts izveidot 2010.gada pirmajā pusē. Precīzāks ieviešanas laiks būs atkarīgs no tirgus dalībnieku gatavības un nepieciešamajiem finanšu tirgus pārraugošo institūciju apstiprinājumiem.

Iespēja investoriem un biržu biedriem veikt tirdzniecību un norēķinus vienā valūtā palielinās Baltijas tirgus pieejamību un pievilcību,” norāda Hans – Ole Jochumsen, NASDAQ OMX Nordic prezidents. „NASDAQ OMX pastāvīgi strādā, lai uzlabotu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas biržu likviditāti. Tirdzniecības vieta ar vienotu tirdzniecības valūtu būs ieguvums visiem vērtspapīru tirgus dalībniekiem, kotētajām kompānijām un investoriem gan vietējā, gan starptautiskā līmenī.”

Jaunā tirdzniecības vieta tiks veidota uz tās pašas vērtspapīru tirdzniecības platformas, uz kuras darbojas regulētais tirgus, un darījumu veikšana biedriem un investoriem neradīs papildu izmaksas. Šai tirdzniecības vietai būs viena uzdevumu grāmata un būs iespējama tirdzniecība ar visām Baltijas biržu regulētajos tirgos iekļautajām akcijām, to skaitā, Baltijas Oficiālā un Otrā saraksta akcijām.

Tirdzniecība vietējās valūtās Baltijas biržās būs iespējama arī pēc jaunās tirdzniecības vietas ieviešanas, tomēr tiek gaidīts, ka lielāks tirdzniecības apjoms būs jaunajā tirdzniecības vietā. Par jaunās tirdzniecības vietas ieviešanas laiku Baltijas biržas lems kopā ar biržu biedriem, attiecīgajām centrālajām bankām, finanšu tirgus pārraudzības institūcijām un citām saistītajām pusēm.

Vērtspapīru kotācija joprojām notiks katras valsts vietējā biržā. Nebūs izmaiņu informācijas atklāšanas prasībās un informācijas izplatīšanas kanālos.