Mainīt pensiju plānu vai pārvaldnieku izrādās vieglāk, kā liekas, ja lietojat ’sakarīgu’ internetbanku. Pāriet pie cita pārvaldnieka var vienu reizi kalendārā gada laikā. Mainīt pensiju plānu (no aktīvā uz konservatīvo, no konservatīvā uz sabalansēto utt.) tā paša pārvaldnieka ietvaros var divas reizes gadā. Latvijā tas viss ir bez maksas, atšķirībā no Igaunijas.

Hipo Fondi izdarījuši labu darbu un aktualizējuši to, ka pensiju plāna vai pārvaldnieka maiņa var būt ļoti vienkārša, izmantojot lielāko internetbanku piedāvātās iespējas.

Tāpat ir izveidota speciāla lapa http://e-pensija.lv , ko var skatīt šeit.  Tātad, ikvienā internetbankā, kurā tiek piedāvāta iespēja pieteikties pensiju otrajam līmenim, jūs drīkstat brīvi izvēlēties jebkuru pensiju 2.līmeņa plānu no visa tirgus! Ja uzskatāt, ka tirgus situācija šobrīd prasa mainīt pensiju plānu  (neviens cits – pārvaldnieks, banka, VSAA, kaimiņu tante, u.t.t. – jūsu vietā to nedrīkst mainīt) vai vienkārši gribat nomainīt pārvaldnieku bez liekām diskusijām ar bankas operatoru – izmantojiet internetbanku!

Ja pirms pārvaldnieka vai plāna maiņas gribat paskatīties, kā tas ir ’strādājis’ – ielūkojieties interneta lapā ManaPensija. Ieteicams skatīties, kāds ir plāna sniegums ilgākā laika periodā.

Laba prakse no pensiju pārvaldnieka puses skaitoties tāda pārvaldīšana, kur pensiju plānam nav milzīgu negatīvu svārstību, t.i., ja tirgus indeksi nogāžas, pārvaldnieks spēj daļēji pasargāt līdzekļus no vērtības samazināšanas un mēs izbaudām „amerikāņu kalniņu” mēreno versiju. Protams, ja pārvaldnieks to nespēj vai negrib sevi apgrūtināt, vai tic citai pieejai, viņš piedāvās argumentus par labu pretējam.