Birža NASDAQ OMX Riga ir saņēmusi Amerikas Tirdzniecības Palātas Latvijā (American Chamber of Commerce) apstiprinājumu, ka ir uzņemta par palātā atbalstītājbiedra (corporate contributing) statusā. Iestājoties organizācijā, birža ir brīvprātīgi pievienojusies arī Deklarācijai par labu korporatīvo pilsonību, kas apliecina tās apņēmību strādāt ne vien akcionāru, bet arī plašākas sabiedrības interesēs, rūpējoties par darījumu vides kultūru un caurspīdīgumu, apkārtējo vidi, darbiniekiem un citām interešu grupām.

„Pārstāvēdami Latvijā savu akcionāru, ASV uzņēmumu un pasaulē lielāko biržu grupu NASDAQ OMX Group, Inc, mēs varam un vēlamies veicināt ārvalstu investoru uzticēšanos reģionam, palīdzēt Latvijas valstij un uzņēmumiem finansējuma piesaistē. Mūsu uzņēmuma un Amerikas Tirdzniecības palātas vērtības un intereses sakrīt – mēs atbalstām brīvu kapitāla plūsmu, vēlamies veicināt daudz ciešākus ekonomiskos sakarus starp Latviju un ASV, godīgas, caurspīdīgas un prognozējamas uzņēmējdarbības vides nostiprināšanos Latvijā, kā arī lielāku atbalstu šiem mērķiem no likumdevēju un izpildvaras puses Latvijā un ASV,” saka Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja.

„Biedri ir mūsu organizācijas galvenā vērtība. Esam gandarīti par NASDAQ OMX Riga pievienošanos Amerikas Tirdzniecības palātai un ceram uz ciešu sadarbību nākotnē pie Latvijas uzņēmējdarbības vides attīstībai aktuāliem jautājumiem,” saka Līga Bērtulsone, Amerikas Tirdzniecības Palātas izpilddirektore.

NASDAQ OMX Riga ir vienīgā vērtspapīru biržā Latvijā. Kopš dibināšanas 1993. gadā NASDAQ OMX Riga ir nodrošinājusi vērtspapīru izsoles vairāk kā 2 miljardu USD vērtībā un tirdzniecību ar vērtspapīriem vairāk 4 miljardu USD vērtībā. 2009. gada janvārī birža mainīja nosaukumu no Rīgas Fondu birža uz NASDAQ OMX Riga. Birža kļuva par daļu no NASDAQ OMX grupas 2008. gada 27. februārī, kad apvienojās ASV lielākā elektroniskā vērtspapīru birža NASDAQ ar Ziemeļvalstu biržu grupu un tehnoloģiju risinājumu uzņēmumu OMX.  Plašāka informācija par biržas integrāciju NASDAQ OMX grupā atrodama šeit.

Par Amerikas Tirdzniecības palātu
Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā ir dibināta ar mērķi attīstīt un nostiprināt Amerikas Savienoto Valstu, Latvijas un Eiropas Savienības tirdzniecības saites.

Šobrīd Amerikas Tirdzniecības palāta ir viena no lielākajām Rietumu biznesa organizācijām Baltijā. Palātas biedru sastāvā ir ap 130 uzņēmumu, kas apvienojušies, lai stiprinātu tirdzniecības saites starp ASV, Latviju un Eiropas Savienību, un kuri sadarbojas ar ASV un atbalsta godīgas un caurskatāmas uzņēmējdarbības principus.

Sešpadsmit gadus pēc tās dibināšanas Latvijā, Amerikas Tirdzniecības palātas galvenie mērķi nav mainījušies. Tie ir aktīvi veicināt investīciju un tirdzniecības attīstību starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm, pārstāvēt savu biedru intereses un kalpot par pamatu biznesa pārstāvju kontaktu dibināšanai.