Rīga, 2009. gada 28. maijs – NASDAQ OMX Tallinas, Rīgas un Viļņas biržas paziņo par pirmā neatkarīgā institucionālā akciju analīzes uzņēmuma Emerging Nordic Research dibināšanu ar mērķi apkalpot institucionālos investorus. Uzņēmuma izpilddirektoram Ivaram Bergmanim ir vairāk nekā divdesmit gadu ilga pieredze starptautiskajā finanšu tirgū. Trīs Baltijas biržām katrai pieder 17% jaundibinātā uzņēmuma daļu, bet Ivaram Bergmanim – 49 procenti.

“Par spīti plašai individuālajiem investoriem piemērotas analīzes pieejamībai par Baltijas uzņēmumu akcijām, acīmredzami pietrūkst tādas visaptverošas analīzes, kas atbilstu profesionālo un institucionālo investoru – ieguldījumu, pensiju fondu vajadzībām,” atzīmē Ivars Bergmanis, Emerging Nordic Research izpilddirektors. Viņš arī piebilst, ka Baltija ir daļa no Ziemeļeiropas, un tai ir cieša saikne ar „tradicionālajām” Ziemeļvalstīm. „Es ticu, ka Baltijas reģions ir spējīgs atlabt un atgriezties pie pirms-krīzes perioda spēcīgajiem ekonomiskās izaugsmes rādītājiem.”

Emerging Nordic Research analizēs NASDAQ OMX Baltijas biržās visaktīvāk tirgoto uzņēmumu akcijas. Uzņēmuma gatavotā analīze būs pieejama tikai institucionāliem un profesionāliem investoriem un koncentrēsies uz investīciju idejām, nevis tradicionālajām „pirkt, pārdot vai turēt” rekomendācijām. Pirmos ziņojumus plānots piedāvāt klientiem jau vasarā. Ieņēmumi tiks gūti gan sniedzot individuālus izpētes un analīzes pakalpojumus, gan dalot ar bankām komisijas maksas, ko bankas gūst izpildot uzņēmuma klientu sniegtos uzdevumus. Uzņēmuma ikdienas neatkarību no biržām savukārt garantē akcionāru līgumā iekļauti principi.

Hanss Ole Johumsens (Hans-Ole Jochumsen), NASDAQ OMX viceprezidents un Ziemeļvalstu tirgus vienības vadītājs, teica: “Lai uzlabotu tirdzniecības likviditāti, mums jau kādu laiku ir bijusi ideja dibināt neatkarīgu analīzes kompāniju, kas profesionāliem investoriem nodrošinātu tieši Baltijas biržās kotēto uzņēmumu analīzi. Šis brīdis mums šķita ļoti piemērots, lai realizētu šo ideju dzīvē. Esam pārliecināti, ka visi tirgus dalībnieki no tā iegūs.”

Par Ivaru Bergmani
Emerging Nordic Research izpilddirektors Ivars Bergmanis var lepoties ar vairāk nekā divdesmit gadu ilgu pieredzi starptautiskajā finanšu tirgū. Pēc četriem gadiem, kas tika pavadīti strādājot Colonial Mutual Investment Management uzņēmumā Austrālijā veicot ar fondu pārvaldi saistītus pienākumus, viņš uz septiņiem gadiem pievienojās HSBC Investīciju bankai Londonā, kur viņš bija dabas resursu izpētes starptautiskais koordinators un godalgotas Institucionālo Investoru izpētes komandas biedrs. Kopš 2004. gada viņš ir pievērsies Baltijas valstīm un ir tieši piedalījies teju katrā nozīmīgā ar Baltiju saistītā pirmreizējā publiskā piedāvājuma un vērtspapīru kapitāla tirgus darījumā pārstāvot SEB Enskilda (2007-2008) un Suprema Securities / Evli (2004-2006).

KONTAKTI:

Emerging Nordic Research
Ivars Bergmanis, izpilddirektors, +372 534 11114, ivars@emergingnordicresearch.com