Rīga, 2008. gada 19. novembris. NASDAQ OMX Group, Inc. (NASDAQ:NDAQ) šodien paziņoja, ka tirdzniecība visās NASDAQ OMX Baltijas fondu biržās kopš 2009. gada 2. februāra tiks pagarināta par 2 stundām. Rīgas, Tallinas un Viļņas fondu biržās nepārtrauktā tirdzniecība sāksies plkst.10:00, t.i. bez izmaiņām salīdzinājumā ar līdzšinējo tirdzniecības laiku, un beigsies plkst.16:00. Šobrīd tirdzniecība beidzas plkst.14:00.

Tirdzniecības laika pagarināšanas mērķis ir palielināt apgrozījumu Baltijas tirgū un piesaistīt vairāk ārvalstu investorus. Pēdējos gados ar plašā vietējo un starptautisko biedru tīkla palīdzību Baltijas tirgi ir kļuvuši savstarpēji cieši saistīti ar citiem Eiropas vērtspapīru tirgiem. Pagarinot tirdzniecības laikus Baltijas tirgos, tirdzniecības laiki labāk atbildīs ikdienas darba laikiem citos Eiropas tirgos un ārvalstu investori Baltijā varēs tirgoties ilgāk. Pagarinātais tirdzniecības periods arī dos vairāk laika Baltijas investoriem sekot līdzi pasaules notikumiem un savlaicīgi uz tiem reaģēt. Garāks nepārtrauktās tirdzniecības laiks jau tiek izmantots citās reģiona biržās: Stokholmā (no plkst.9:00 līdz 17:20), Kopenhāgenā (no plkst.9:00 līdz 16:50), Helsinkos (no plkst.10:00 līdz 18:20), Varšavā (no plkst.9:00 līdz 16:10), Maskavā (no plkst.10:30 līdz 18:00) pēc vietējā laika.

“Tirdzniecības sesijas pagarināšana ir vēl viens solis pretim investoriem. Mēs jau sasniedzām labus rezultātus pēc SAXESS kopējās tirdzniecības sistēmas ieviešanas Baltijas tirgū. Ilgtermiņā, mēs sagaidām labus rezultātus arī no garākām tirdzniecības stundām. Ir skaidrs, ka Baltijas tirgum jābūt tikpat ērti pieejamam investoriem, kādi ir citi lielie tirgi, un mēs turpināsim pie tā strādāt,” saka NASDAQ OMX Rīgas Fondu biržas valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Pirms Rīgas, Tallinas un Viļņas fondu biržas izlēma par labu tirdzniecības stundu pagarināšanai, tās konsultējās ar saviem biedriem un saņēma nepieciešamo atbalstu.

“Lēmumu pagarināt tirdzniecības stundas atbalstīja vairāki biedri jau kādu laiku iepriekš, tas atspoguļojās arī mūsu Klientu pētījumā. Tagad mēs esam saņēmu saņēmuši ievērojamu atbalstu arī no citiem biržas biedriem,” piebilda Auziņa-Melalksne.

Tirdzniecības stundas tiks pagarinātas visiem tirgus segmentiem: akcijām, fondu daļām, fiksēto ienākumu vērtspapīriem, NASDAQ OMX Viļņas fondu biržas īpašajām procedūrām un NASDAQ OMX Rīgas Fondu biržas izsolēm.