3. decembra vakarā „Baltic Market Awards” apbalvošanas ceremonijā tika nosaukti un apbalvoti NASDAQ OMX Baltijas biržu uzņēmumi ar labākajām investoru attiecībām 2008. gadā. Galveno balvu – par labākajām investoru attiecībām Baltijas valstīs saņēma Latvijas uzņēmums “SAF Tehnika” , kurš saņēma arī balvu par labākajām investoru attiecībām Baltijas valstīs mazajiem uzņēmumiem un labākajām investoru attiecībām Rīgas Fondu biržā. Cits Latvijas uzņēmums – “Grindeks” saņēma balvu par labākajām investoru attiecībām internetā.

Novērtējot investoru attiecības 2008. gadā, tika apbalvoti uzvarētāji 5 kategorijās:
• Labākas investoru attiecības Baltijas valstīs – “SAF Tehnika”
• Labākas investoru attiecības Baltijas valstīs mazajiem uzņēmumiem – “SAF Tehnika”
• Labākais gada pārskats Baltijas valstīs – “VST”
• Labākās investoru attiecības internetā Baltijas valstīs – “Grindeks”
• Lielākais progress gada laikā – “Eesti Ehitus”

Kā arī tika paziņotas labākās kompānijas katrā no Baltijas Fondu biržām:
• Labākās investoru attiecības Tallinas Fondu biržā – “Baltika”
• Labākās investoru attiecības Rīgas Fondu biržā – “SAF Tehnika”
• Labākās investoru attiecības Viļņas Fondu biržā – “TEO LT”

Zinot, ka tirgus kvalitāti nozīmīgi ietekmē ne tikai emitenti, bet arī biržu biedri, The Baltic Market Awards ietvaros tika pasniegta “Labākā biržu biedra Baltijas valstīs” balva biedriem ar augstāko tirdzniecības aktivitāti. 2008. gada labākā biržas biedra tituls tika piešķirts Lietuvas “SEB Bankas”.

The Baltic Market Awards ceremonija notika vienlaicīgi visās Baltijas valstu galvaspilsētās. Ceremonijas tiešā translācija starp Tallinu, Rīgu un Viļņu ļāva vairāk nekā 600 ielūgtajiem viesiem baudīt vienotu Baltijas ceremoniju un apsveikt uzvarētājus neskatoties uz to, ka tie atradās dažādās valstīs.

“Baltijas kompāniju vidējais vērtējums 2008. gadā ir pieaudzis par 9.3%. Kompānijas ir pielikušas nozīmīgas pūles, lai piemērotos investoru vajadzībām. Lielākie uzlabojumi ir saistīti tieši ar starpperiodu pārskatu kvalitāti, mājas lapām un gada pārskatiem, kuru kvalitātes līmenis ir teju dubultojies. Tomēr  paziņojumu kvalitātē uzņēmumi neuzrāda tik pārliecinošus rezultātus. Mēs ceram, ka uzņēmumi nākotnē pie tā vēl strādās,” saka Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Rīgas Fondu biržas valdes priekšsēdētāja.

Investoru attiecību ziņā starp 20 labākajiem uzņēmumiem Baltijā ierindojas 4 uzņēmumi no Latvijas.
Baltijas kompāniju Investoru attiecību Top 20:
1. SAF Tehnika
2. TEO LT
3. Baltika
4. Tallinna Vesi
5. Sanitas
6. Eesti Telekom
7. Grindeks
8. VST
9. Invalda
10. Eesti Ehitus
11. Latvijas Kuģniecība
12. Merko Ehitus
13. Latvijas Gāze
14. Arco Vara
15. Vilkyškių pieninė
16. Harju Elekter
17. Limarko laivininkystės kompanija
18. Lietuvos dujos
19. Ekspress Grupp
20. Stumbras

Projketu “The Baltic Market Awards” Baltijas biržas īsteno kopš 2006.gada. Projekta mērķis ir izcelt labākos sasniegumus investoru attiecībās emitentu vidū, motivēt kompānijas pievērst uzmanību investoru attiecībām, kā arī piedāvāt kompānijām biržas to investoru attiecību indididuālo analīzi un konsultācijas. Katra kompānija tiek vērtēta pēc vairāk nekā 100 kritērijiem, to skaitā pēc gada pārskatu un starpperiodu pārskatu kvalitātes, uzņēmuma paziņojumiem biržai, uzņēmuma mājas lapas un ekspertu vērtējuma. Šogad kopumā tika izvērtētas 68 kompānijas.

„Pēdējo piecu gadu laikā investoru attiecības Baltijas tirgos ir nozīmīgi ietekmējuši vairāki faktori, to skaitā Starptautisko Grāmatvedības Standartu prasības, Eiropas Savienības direktīvas un izmaiņas vietējā likumdošanā, korporatīvās pārvaldības noteikumu ieviešana, paplašinātas informācijas atklāšanas prasības dabas aizsardzības, sociālās atbildības un pārvaldības jomā, investoru prasības pēc uzlabotas informācijas atklāšanas, informācijas tehnoloģiju uzlabojumi un citi. Ir ļoti iepriecinoši redzēt progresu, kas Baltijas tirgū ir panākts tik īsā periodā,” atzīmēja Džefrijs Mazullo, The Baltic Market Awards vērtēšanas komitejas priekšsēdētājs un Austrumu-Rietumu Vadībzinību Institūta programmas Partneri Finansiālai Stabilitātei (PFS) direktors.

The Baltic Market Awards vērtēšanas komisijā bija plašsaziņas līdzekļu, akadēmisko aprindu, institucionālo investoru un Baltijas biržu vadības pārstāvji. Uzņēmumu informāciju analizēja Rīgas Ekonomikas augstskolas studenti atbilstoši īpaši izstrādātai metodoloģijai Baltijas biržu un vērtēšanas komisijas pārraudzībā.